http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Kışın cildimizin maruz kaldığı en büyük sorunlardan biri cilt kuruluğu sorunudur herhalde. Yazın güneşe korumamız gereken cildimizi kışın da rüzgarın, bazen insanın nefesini kesen soğuğun etkilerinden korumamız gerekir. Kış aylarında cilt bakımı yapmak teninizin loş, serin, koyu renkli ve kasvetli bir görünüme bürünmüş olan dünyaya inat yine ışıl ışıl, yine sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

Güne başlarken sıcak bir duş alır ve duş sırasında kendinize basitçe hidroterapi yaparsanız kan dolaşımı düzenlenir ve cildiniz canlanır. Duştan çıkmadan önce 15 saniye soğuk suyun altında durun, sonra da 2 dakika boyunca sıcaklığı biraz arttırıp – biraz azaltarak duş alın; bu cildinize iyi gelecek ve kendinizi dinç hissedeceksiniz.

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Cildinizin kurumasına engel olmak için temizlik malzemesi olarak kremli veya yağlı sabunları ve jelleri tercih edin.

Elleriniz kışın kurumaya, çatlamaya, kızarmaya daha meyilli olacaktır. Gliserin, vazelin veya lanolin içeren kaliteli el kremleri ellerinizi korumanıza yardımcı olur.

Kışın rüzgarı ve soğukları dudaklarınızı da olumsuz etkiler. Çantanızda her zaman dudak bakımı yapan bir ürün bulundurun ve dudaklarınızı yalamaktan kaçının. Bu daha da kurumalarına yol açar.

Kış aylarında cilt bakımı programınız tırnak bakımını da kapsamalı, tırnaklarınız soğuklarda incelip kırılmaya daha meyilli hale gelecektir. Tırnak koruyucu kremler, tırnakları güçlendiren renksiz cilalar sorunu çözer.

Anti – aging bakımınızı ihmal etmeyin. İster kozmetik ürünleri, ister doğal bakım yöntemlerini tercih ediyor olun kış sezonunda nemlendirici özelliği daha fazla olan, daha yoğun içerikli ürünler kullanın.

Banyo yaptıktan sonra cildinizi tepeden tırnağa nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Medikal estetik operasyon yaptırmayı düşünüyorsanız kış bunun için en uygun mevsimdir. Çünkü kışın ödem oluşma riski azalıyor ve iyileşme daha çabuk gerçekleşiyor. Ayrıca yaralar güneş görmediğinden leke sorunu da daha az yaşanıyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?