http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Kırışıklıklara Karşı Doğal Maske Tarifleri

Cilt kırışıklığı nedir?Cilt kırışıklığına iyi gelen yağlar.cilt kırışıklığına en iyi krem.cilt kırışıklığı nasıl önlenir?cilt kırışıklığına iyi gelen bitkiler.cilt kırışıklığına çözüm.cilt kırışıklığı için maske gibi sorulara cevap bulacaksınız.

Cilt ve göz çevresi kırışıklıkları yavaş yavaş belirmeye başladıkları zamandan itibaren insanın canını sıkmaya başlar. Size sunacağımız kırışıklıklara karşı doğal maske tarifleri sayesinde mevcut kırışıklıkların görünümünün hafiflemesini ve yenilerinin belirmesinin gecikmesini sağlayabilirsiniz.

cilt kırışıklığına doğal çözüm

cilt kırışıklığına doğal çözüm

Kivi maskesi hazırlanması kolay, sonucu etkili bir maskedir. Bu maske için gereken malzemeyse sadece birkaç tane kivi. Kivileri iyice ezip püre haline getirin, suyunu süzün ve posasını yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika bekletin. Bu süre geçince cildinizi önce ılık suyla batırılmış pamukla temizleyin, sonra yine ılık suyla yıkayın.

Bir başka kırışıklık önleyici maske tarifi de şöyle: 3 kaşık kaymakla soyulmuş bir elmayı mikserde birkaç dakika karıştırın. Karışımı cildinize yayın ve yüzünüzü temiz bir bezle kapatarak 10 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla maskeyi çıkarıp yüzünüzü yıkayın. Bu maske aynı zamanda cildinizi yumuşatacak, nemlendirecek ve elastikiyetini arttıracaktır.

Yumurta akı maskesi göz kenarı ve ağız kenarındaki kırışıklıklar üzerinde güzel sonuçlar verir. Bu maske için 1 yumurtanın akını ayırıp kırışıkların üzerine sürmeniz yeterli. Maskeyi yüzünüzden çıkarmak için çok soğuk suya batırılmış pamuk kullanın.

Şimdi vereceğimiz bal maskesi tarifini düzenli olarak uygularsanız yüzünüzü güldürecek bir sonuç almanız uzun sürmeyecek. İhtiyacınız olan malzemeler birer çorba kaşığı bal ve badem yağı, 1 fincan limon suyu ve 2 yumurtanın akları. Malzemeleri karıştırın, cildinize uygulayın, etki etmesi için 20 dakika kadar bekletin, ardından yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?