http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanızı Sağlayacak Epilasyon Yöntemleri

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanızı Sağlayacak Epilasyon Yöntemleri

Kadınların hayatlarının büyük bir kısmı boyunca mücadele ettiği sorunlardan biridir istenmeyen tüyler. Yüzünde ve vücudunda makul miktarda tüylenme olan bayanlar olduğu gibi aşırı tüylenme sorunundan muzdarip olanlar da vardır ve ikincisi daha büyük bir sorun oluşturur doğal olarak. Fakat günümüzde uygulanan epilasyon yöntemleri normalin üstünde tüylenen ciltleri de tüysüz ve pürüzsüz bir hale getirecek kadar gelişmiş durumda. Aşağıda farklı epilasyon uygulamaları konusunda bilgiler bulacaksınız:

Eldivenle tüy alma yöntemi ağdaya göre daha çok zamanınızı alır ama etkilidir. Bu epilasyon yöntemi için eczaneden ameliyat eldiveni almanız, tüylerinden arındırmak istediğiniz bölgeyi kuru ve temiz hale getirmeniz, tek elinize giydiğiniz eldivenle bu bölgedeki tüyleri tutup hızlı bir şekilde çekmeniz gerekiyor.

İstenmeyen tüylere epilasyon

Geleneksel bir tüy alma yöntemi olan ağdanın şekerli ağda, sir ağda, soğuk ağda gibi çeşitleri var. Ağdayı cildinize güzellik merkezlerinde uygulatabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Eskiden ağda hep evde hazırlanırmış ama günümüzde birçok hazır ağda çeşidi var ve bu insanı zaman kaybetmekten korkutuyor. Ağdayla tüy alma işleminin sonucu uzunca bir süre devam eder.

Tüy dökücü krem çeşitlerini acil durumlarda kısa sürede sonuç almak için kullanabilirsiniz. Bu kremlerin etkisi kısa sürelidir.

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldıran epilasyon yöntemleri arasında yer alan cımbızla tüy alma yöntemi bacaklar gibi geniş yüzeyler için pratik değildir zira çok uzun sürer. Fakat kaşları düzeltmek ve bıyıkları almak için çok kullanılır.

Kılları toplu olarak kökten çeken sıra cımbızlara sahip olan epilatörler işe yarar fakat tahriş ve kıl batmasına yol açma riskleri vardır. Bu makineleri kullanırken cildinizi gergin tutmaya dikkat etmelisiniz.

Bunların dışında güzellik merkezlerinde uygulanan lazer epilasyon, foto epilasyon, radyo frekansı ile epilasyon gibi yöntemler de tercih edilebilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?