http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Hassas Ciltlere Has Çözümler:Termal Su

Hassas Ciltlere Has Çözümler:Termal Su

Hassas cilt yapısına sahip olanların hayatı diğer cilt tiplerine sahip olanlara göre daha zordur çünkü bu cilt tipi ekstra özen göster ve bu özeni göstermediğiniz takdirde ortaya can sıkıcı sonuçlar çıkar. Örneğin kullanacağınız kozmetik ürünlerini büyük bir özenle seçmek durumundasınızdır, bunu yapmazsanız cildinizde gerginlik ve yanma hissi oluşabilir. Bu aşırı hassasiyetin etkilerini azaltmak için yapabileceğiniz şeylerden biri cilt bakımında termal su kullanmak. Termal suyun cilde faydaları sadece hassas ciltler için değil diğer cilt tipleri için de geçerli aslında fakat biz bu yazıda hassas ciltlere olan faydalarına ağırlık vereceğiz.

Cilt bakımında Termal su

Cildiniz çok hassassa günlük sabununuzdan nemlendiriciye kadar bütün temizlik ve cilt bakım ürünlerini titizlikle seçmeniz gerekir. Saç bakımı için kullandığınız ürünler saç derinize ve saçlarınıza zarar vermeyecek ürünler olmalı, makyaj malzemelerinizi özenle seçmelisiniz. Cildinizin hassasiyet derecesine göre çok ciddi önlemler almanız dahi gerekebilir, çünkü hassas cilt yapısından kaynaklanan sorunlar bazen kalıcı ve dayanılmaz olabiliyor. Termal su spreyleri kimyasal içermediği ve çeşitli faydalı maddeler barındırdığı için cilt bakımında termal su kullanmak hassas ciltlerin gerginlik, kızarıklık, yanma hissi gibi sorunlar yaşanmadan temizlenip güzelleşmesini sağlıyor. Şunu da ekleyelim; rosacea ve cilt kızarıklıkları gibi sorunlarda termal sular tek başına önleyici etki yapmıyor ama sorunun hafiflemesine yardımcı olabiliyor.

Hassas ciltli kişilerin hem hayat tarzı hem de bakım rutini açısından ekstra dikkatli olmaları gerekiyor. Güneşe ve rüzgara fazla çıkmamayı; sıklıkla kahve ve alkol tüketmekten, baharat kullanmaktan kaçınmayı çözüm listenize mutlaka eklemelisiniz. Bu önlemlerin yanı sıra termal su kullanmak cildinizin narin yapısından kaynaklanan sıkıntılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır. Termal sular güneş yanığı sorunu üzerinde rahatlatıcı etki yapıyor, sporun verdiği harareti azaltıyor ve seyahatlerde cilde anlık, zahmetsiz bir bakım yapıvermek açısından çok işe yarıyor. Denemek istemez misiniz?

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?