http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Hassas Ciltler için Doğal Maskeler

Hassas Ciltler için Doğal Maskeler

Hassas ciltli bayanlar çok iyi bilirler ki ne kullansalar ciltlerinde ters etki yaratabilir. Ciltlerinin güneşte kalması, soğuk vurması ve daha buna benzer pek çok sebepte ciltlerinin bozulmasına yol açmaktadır. Hassas cilde sahip olan bayanlar kullandıkları temizlik ürünlerini de özenle seçmek zorundadırlar. Temizlik ürünlerinin değişikliği de ciltlerinde önemli sorunlara yol açacaktır.

Hassas ciltler için doğal maskeler

Bu şekilde hassas cilt bakımı zor olan bayanlara tavsiyemiz bol bol su içmeleri ve doğal maske tarifleri ile yaptıkları bakımdan faydalanmalarıdır.  Şimdi sizlere hassas ciltler için uygulanabilecek doğal maskelerden örnekler vermek istiyoruz.

Yoğurt Maskesi: Çok yönlü bir maskedir. Cildi kuru olanlar yoğurt maskesini kullanırken 1 kaşık bal ilave ederken yağlı olanlarda birkaç damla limon sıkabilirler. Bu sayede cilt dengeniz sağlanacaktır.

Yoğurt Maskesi Malzeme: 3 Kaşık yoğurt, 2 kaşık Yulaf ezmesi

Malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika cildinizde kaldıktan sonra ılık suyla yüzünüzden arındırın. Haftada 1 defa yapmanızda fayda bulunmaktadır.

Yumurta Akı ve Yulaf Ezmesi Maskesi:  1 Adet Yumurta akı ve Yulaf ezmesini iyice karıştırınız. Sonra da bu karışımı yüzünüze sürünüz. Diğer maskede olduğu gibi bu maskede de 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve maskeyi yüzünüzden ayırınız.

Bal ve Muz Maskesi:   Bu maske daha çok hassas yağlı ciltler içindir. Yağlı cildi besler, temizler ve yumuşatır. 1 Adet Muz ve 1 yemek kaşığı bal bu maske için yeterli olan malzemelerdir. Muzu iyice ezip, balla karıştırınız. Sonra da bu karışımı yüzünüze güzelce sürünüz. 15 dakika bekledikten sonra yine aynı şekilde ılık suyla yıkayarak arındırınız.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?