http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güzelleştiren Kavun Maskesi

Güzelleşmek veya güzel kalmak kadınların temel ihtiyaçlarından sonra en çok dikkat ettiği konudur. Hatta bazı bayanlar temel ihtiyaçlarının bile üzerinde tutar güzel kalmak konusunu…Ama unutmamalıdırlar ki sağlık ve güzel bir cilt için doğru beslenmek çok önemlidir.

Kavun maskesi ile bir çok cilt problemlerinden kurtulacağınızı, cildinizi ferahlatacağını aynı zamanda tüm cilt tipleri için etkili olacağını biliyor muydunuz? O muhteşem lezzetinin yanı sıra cildiniz gençleştirecek ve destekleyecek bir meyvedir.

Kavunun Cilt üzerindeki etkileri Nelerdir?

Bir çok güzellik ürününün içeriğinde bulunan kavun, derinlemesine cilt temizliği yapabilme özelliğine sahiptir. Hatta yaraları ve yanıkları iyileştirmede bile kullanılır. Ayrıca cilt kuruluğu, cilt sarkması ve kırışıklık için hazırlanan cilt maskeleri için yine kavun kullanılabilir.

Bol miktar da su içeren kavun, C ve A vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Cilde tazelik ve pembe bir görünüm katarak, özellikle sivilce maskeleri çerçevesinde akne ve leke çözümünde de tercih edilmektedir. Çünkü içeriğindeki krom, iyot gibi minerallerle ciltteki fazla yağı emerek, cildin nemlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Kavun maskesi ne işe yarar diye soranlara verilecek en güzel yanıt, “cildinizin gençliğini ve güzelliğini korumaya yarar” cevabı olsa gerek. En başta söylediğim gibi mucize bir meyve olan kavunun cilt sarkması ve kırışıklıkları gidermenin yanında göz altı morlukları, cilt lekeleri ve kızarıklıklar üzerinde de oldukça etkilidir. Eğer mat ve donuk bir cilde sahipseniz ve doğal yollarla güzelleşmek istiyorsanız kavun maskesini deneyebilir ve daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ferah ve parlayan bir cilde sahip olmak için hemen kavun maskesini deneyebilirsiniz.

kavun-maskesi-sems-aslan

Güzelleştiren Kavun Maskesi Tarifi:

Kimyager ve güzellik uzmanı Şems Aslan kavun maskesi tarifini şu şekilde açıklıyor. Genç bir cilt görünümüne sahip olmak için kavun maskesi malzemeleri şunlardır.

  • 1 dilim kavun
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2-3 badem
  • 2-3 tatlı kaşığı süt

Bademler blendar yardımı ile öğütülür. Öğütücüye süt ve kavun eklenerek iyice karıştırılır. Son olarak üzerine limon suyunu ekleyerek maske tamamlanmış olur. Önceden temizlenmiş cilde maske uygulanır ve 15 dakika bekletildikten sonra ciltte şok etkisi yaratacak kadar soğuk su ile yıkanır. Güzelleştiren kavun maskesini haftada 1 defa uygulayarak pürüzsüz, parlak ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?