http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güzelleştiren Kavun Maskesi

Güzelleşmek veya güzel kalmak kadınların temel ihtiyaçlarından sonra en çok dikkat ettiği konudur. Hatta bazı bayanlar ihtiyaçlarının bile üzerinde tutar konusunu…Ama unutmamalıdırlar ki sağlık ve bir cilt için doğru beslenmek önemlidir. Kavun maskesi ile problemlerinden kurtulacağınızı, cildinizi ferahlatacağını aynı zamanda tüm tipleri etkili olacağını biliyor muydunuz? O muhteşem lezzetinin yanı sıra cildiniz gençleştirecek destekleyecek meyvedir.

Kavunun Cilt üzerindeki etkileri Nelerdir?

Bir çok güzellik ürününün içeriğinde bulunan kavun, derinlemesine cilt temizliği yapabilme özelliğine sahiptir. Hatta yaraları ve yanıkları iyileştirmede bile kullanılır. Ayrıca kuruluğu, sarkması kırışıklık için hazırlanan maskeleri yine kavun kullanılabilir. Bol miktar da su içeren C A vitaminleri bakımından oldukça zengindir. Cilde tazelik pembe bir görünüm katarak, özellikle sivilce çerçevesinde akne leke çözümünde de tercih edilmektedir. Çünkü içeriğindeki krom, iyot gibi minerallerle ciltteki fazla yağı emerek, cildin nemlenmesini sıkılaşmasını sağlamaktadır. Kavun maskesi ne işe yarar diye soranlara verilecek en güzel yanıt, “cildinizin gençliğini güzelliğini korumaya yarar” cevabı olsa gerek. En başta söylediğim mucize meyve olan kavunun kırışıklıkları gidermenin yanında göz altı morlukları, lekeleri kızarıklıklar üzerinde etkilidir. Eğer mat donuk cilde sahipseniz doğal yollarla güzelleşmek istiyorsanız maskesini deneyebilir daha parlak pürüzsüz sahip olabilirsiniz. Ferah parlayan olmak hemen deneyebilirsiniz.

kavun-maskesi-sems-aslan

Güzelleştiren Kavun Maskesi Tarifi:

Kimyager ve güzellik uzmanı Şems Aslan kavun maskesi tarifini şu şekilde açıklıyor. Genç bir cilt görünümüne sahip olmak için kavun maskesi malzemeleri şunlardır.

  • 1 dilim kavun
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2-3 badem
  • 2-3 tatlı kaşığı süt

Bademler blendar yardımı ile öğütülür. Öğütücüye süt ve kavun eklenerek iyice karıştırılır. Son olarak üzerine limon suyunu ekleyerek maske tamamlanmış olur. Önceden temizlenmiş cilde maske uygulanır ve 15 dakika bekletildikten sonra ciltte şok etkisi yaratacak kadar soğuk su ile yıkanır. Güzelleştiren kavun maskesini haftada 1 defa uygulayarak pürüzsüz, parlak ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?