http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Günlük Cilt Bakımı

Günlük Cilt Bakımı

Birçok sebeple beraber, hiç şüphesiz ki insanı çekici yapan faktörlerden biri de cilt sağlığı ve cilt güzelliğidir. Ufak tefek işlemler ile cildinizin günlük bakımını yaparak çok sağlıklı ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Günlük cilt bakımınızı karşılamak için öyle uzun uzun uğraş gerektiren maskelerle veya pahalı jellerle, kremlerle falan uğraşmanıza gerek yoktur. Günlük rutin işlerimizi uygular gibi uygulayacağımız birkaç basit yöntem, günlük cilt bakımı için bize yeterli olacaktır.ciltbakimi.com da cilt bakımı ile ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Cilt Bakımı

Örneğin, yüz güzelliğiniz için en basit örneklerden birisi yüz yıkamaktır. Yüzünüzü günde 3 defa sabunla beraber yıkamak, faydanıza olacaktır. Cilt dostu ve cildi tahriş etmeyen sabunları tercih etmek ise yararınıza olacaktır. Çok basit bir iş gibi görünen yüz yıkama işi aslında önemlidir. Bu yöntem, cildinizi ve cilt gözeneklerin de biriken kirleri temizleyerek, ilerisi için yüzünüzde oluşacak herhangi bir cilt sorununun önüne geçecektir. Bu işlemi sabunsuz yapmanız bile faydanıza olacaktır fakat; yüzünüzün temizlenmesi açısından sabun kullanmanız daha iyi olacaktır.

Öte yandan piyasada çok ucuza satılan ve hatta bilinen markaların 2-3 TL’ye sattığı nemlendirici ve bakım kremlerini her sabah günde 1 defa cildinize sürmek, daha taze ve daha parlak bir cilde kavuşmanız açısından sizlere yardımcı olacaktır.

Kuru bir deriye sahip olmadığınız sürece nemlendirici kremin çok fazla yağlı olmamasına dikkat edin. Ayrıca kremi yüzünüze süreceğiniz zaman, dudaklarınıza ve göz çevrenize çok fazla yakınlaştırmamaya dikkat edin. Zira dudaklara çok yakınlaştırılan nemlendirici kremler, dudaklarınızda uçuğa sebep olabilmektedirler. Göze yaklaştırılan nemlendirici kremler ise, hassas olan göz çevresi bölgesini olumsuz etkiler.

Bu basit ve bir o kadar da etkili olan yöntemleri her gün uyguladığınız takdirde, belli bir süre sonra gözle görülür bir değişimi siz de kendinizde göreceksiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?