http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güneş Lekesi için Doğal Maskeler

Bütün yaz boyunca bronzlaşmak için güneş ışınlarına maruz kalan cildimizde oluşan güneş lekeleri, yaz mevsiminin sonuna doğru ortaya çıkmaya başlar. Sonbahar mevsiminde ise cilt normal rengine dönmeye başladığında geri de koyulaşmış güneş lekeleri kendini göstermeye başlar. Bu koyulaşmalar geç fark edildiğinde ise ciltteki bu lekeler derinleşmeye başlar ve tedavisi gittikçe zorlaşır.

Ciltte oluşan bu güneş lekeleri için bir çok lazerle tedavi yöntemi mevcuttur bunlardan biride Mezoterapi yöntemi bu konuda detaylı açıklamayı önceki konularımızda anlatmıştık.

Eğer ciltte oluşan güneş lekeleri için geç kaldığınızı düşünmüyorsanız. Sizlere Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın hazırlamış olduğu Güneş lekeleri için maske tarifinden bahsetmek istiyoruz.

güneş lekelerine pratik çözümler

Suna Dumankaya Güneş Lekeleri için Tarifleri

Birer tatlı kaşığı limon suyu, bal, yulaf unu ve bir çorba kaşığı yoğurdu cam bir kap içerisinde iyice karıştırın ve lekeli bölgeye sürün, 20 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bol su ile yüzünüzü yıkayın, haftada bir kullanılır.

Diğer bir tarifi ise; bir çay kaşığı yoğurda bir çay kaşığı karbonatı ekleyerek karıştırın ve cildinize sürün bir saat beklettikten sonra cildinizi temizleyin haftada bir kullanın ve dışarı çıkarken güneş kremi kullanın.

Güneş lekelerini yok etmede beslenme çok önemlidir. Cildinizin güçlenmeye ve vitamine ihtiyacı vardır. Bu sebeple mutlaka her gün C vitamini içeren besinler almaya özen göstermek gerekir: Limon, greyfurt, portakal, yeşil soğan, ısırgan otu vb. gibi. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz. Eğer beslenmeyle yeterince vitamin alamıyorsanız, 2-3 hafta vitamin tabletleri kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?