http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güneş Lekelerine Pratik Çözümler

Güneş Lekelerine Pratik Çözümler

Yaz ayları geldiğinde deniz sezonunu açan bayanların en büyük sıkıntıları cilt lekeleri olmakla beraber, bu lekeler önemsenmediği zaman ciltte kalıcı deformasyona da yol açmaktadır. Küçük güneş lekeleri zamanla kocaman kahverengi lekelere dönüşür ve ciltte çok itici bir görüntüye yol açar. Uzmanlarında her zaman söylediği gibi güneşin çok dik bir şekilde dünyamıza geldiği öğlen saatlerinde denize girmemek, güneş kremi kullanmak gibi bazı çözümleri önlem olarak mutlaka almalısınız.

güneş lekelerine pratik çözümler

Çok dikkat etmenize karşılık cildinizde yinede bu lekeler çıktıysa bakım maskelerine başvurmanızı tavsiye ederiz. Özellikle açık tenli insanların güneş lekelerine karşı daha dikkatli olmasında fayda bulunmaktadır. Çünkü açık tenli insanlarda güneş çok daha çabuk etki eder ve ciltlerinde lekelere yol açar.

Güneş lekelerine karşı çözümler: İlk önce güneşe çıkmadan önce 50 ya da 30 faktörlü güneş kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyiniz. Eğer siz beyaz tenli biriyseniz bunu kışın dahi sürmeniz gerektiğini unutmayınız.

Güneş Lekesi Maskesi 1:  1 Adet Limon Suyu, 60 Gram yoğurt. Bu malzemeleri birbirine karıştırınız. Sonra elde ettiğiniz karşımı güneşten etkilenen ve lekeler oluşan yerlere sürünüz. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile akıtınız. En bilindik güneş lekesi maskesi olan bu maskeyi haftada 1 kere mutlaka yapmalısınız. Bu maske yaşlılıktan dolayı oluşan lekelere de çok iyi gelmektedir.

güneş lekesi

Güneş Lekesi Maskesi 2: 1 Çorba kaşığı pirinç, 1 bardak light süt. Sütün içinde pirinçleri pişiriniz. Biraz soğuyunca tel bir süzgeçten geçirin. Süzülen pirinçli süt karışımını yüzünüze sürünüz. Bunu her gece yapmanız takdirinde lekeleriniz tamamen yok olacaktır.

 

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?