http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm

Cilt lekelerine en çok yol açan ve genellikle kalıcı izler oluşmasına neden olan faktörlerden birisi güneş ışığıdır. Uzun süre güneşte kalınması ve o esnada güneş koruyucu krem kullanılmaması, yanlış krem kullanılması veya cildin kullanılan o güneş koruyucu kremi kabul etmemesinden dolayı ciltte çeşitli şekillerde güneş lekesi oluşması muhtemeldir.

güneş lekelerine pratik çözümler

Ciltte oluşan bu tip sorunlar için sizlere güneş lekelerine bitkisel çözüm tavsiyesinde bulunabiliriz. Bunun için sizlere iki tane doğal tarif sunacağız. Sunacağımız bu bitkisel yöntemler ile kısmen de olsa güneş lekelerine karşı doğal önlemler alabilirsiniz.

İlk tarif için, 3 küçük boy misket limon kabuğu soyularak doğranır. Daha sonra 1 tutam maydanoz ve semizotu robottan geçirilerek 1 kâse yarım yağlı yoğurt ile karıştırılır. Bu karışım tüm vücuttaki güneş lekelerine sürülebilir. 25 – 30 dakika bekletilerek el ile ovma yöntemiyle çıkarılır. 2 günde 1 bu maskeyi vücudunuza uygulamanız gerekmektedir.

Güneş lekelerinden korunmak için bir diğer doğal tarifimizde ise 1 tatlı kaşığı kadar vazelin, 1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu ve yumurta kabuğunu un haline getirip karıştırın. Bu karışım ciltte 20 dakika bekletilir. Haftada 2 kez düzenli yapmanız gerekmektedir. Bu maskeyi de ciltten çıkarırken elinizle ovalamanız gerekmektedir. Daha sonra ılık su ile cilt temizlenir. Yaklaşık olarak 1 ya da 2 ay bu maskeyi uygulayın bu dönemde maskenin daha çabuk etki göstermesi için güneş ışınlarından kaçının. Bu sayede doğal yollardan hazırladınız maskeniz daha çok etkili olacaktır.

Güneş lekelerinden kurtulmanın en doğal yolu yine doğal ürünleri kullanmaktan geçer. Güneş ışınları sonrası hasar görmüş cilt derisini kozmetik ürünler ve benzeri başka yöntemler ile tedavi etmeye çalışmamanızı öneririz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?