http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Güçlü Tırnaklar Bakımlı Eller

Güçlü Tırnaklar Bakımlı Eller

Gün boyunca giysilerin koruması olmadan açıkta kalan ellerimiz olumsuz çevre şartlarından ciddi biçimde etkilenirler. Hem bakımlı ve güzel görünmek, hem de sağlıklı ellere sahip olmak için düzenli olarak el ve tırnak bakımı uygulaması yapmak gerekir.

Sağlıklı eller ve güçlü tırnaklar için uygulanabilecek bakımlar doğal ve kimyasal olmak üzere iki kısımda incelenebilir. Kimyasal içerikli el bakımı ürünleri günümüzde hemen her kozmetik dükkanında ve hatta marketlerde bulabileceğiniz el kremleri ve nemlendirici kremlerdir. Bunların yanında tırnak uzatma ve güçlendirme amacıyla kullanılan koruyucu ojeler en etkili tırnak bakımı ürünleri arasında yer alırlar. Bu tarz tırnak ve el bakımı ürünleri doğru kullanıldıklarında son derece etkili olmakla birlikte kimi durumlarda doğal bakım ürünlerinin yerini tutamamaktadırlar. Üstelik etkili bir bakım uygulaması için bu ürünlerin en azından orta seviyede kaliteli olanlarına yatırım yapmak gerekebilir.

el ve tırnak bakımı

Doğal el bakımı uygulamaları elleri ve tırnakları beslemeyi, nemlendirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlayan kimi maskeler ve karışımlarla yapılabilir. Hemen hepimizin evlerinde her zaman bulunan limon, zeytinyağı ve tuz el ve tırnak bakımı için kullanılabilecek en doğru doğal bakım ürünleri arasında yer alır. Bir kase ılık suyun içine çeyrek limon suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çimdik tuz ekleyerek hazırlayacağınız karışımın içinde ellerinizi her gün 15-20 dakika kadar bekletmeniz özellikle soğuk kış aylarında tırnaklarınızın yıpranıp kırılmalarını büyük ölçüde engelleyecek ve elleriniz için doğal bir nemlendirici görevi görecektir.

Eğer hiçbir bakım uygulaması yapmaya vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, her sabah evden çıkmadan ellerinizi ve tırnaklarınızı 1-2 dakika kadar limonla ovalamayı ve ardından ılık su ve doğal bir sabunla durulamayı deneyin. Bu basit uygulamanın bile ellerinizde ne kadar büyük bir fark yarattığını kısa sürede göreceksiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?