http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Gözenek Sıklaştırıcı Maske

Gözenek Sıklaştırıcı Maske

Cildin güzel, temiz ve sağlıklı olabilmesi açısından belli başlı dış faktörler olabileceği gibi kişinin kendi cilt yapısından kaynaklanan durumlar da olabiliyor. Kişinin kendi cildinin daha parlak, temiz ve canlı gözükmesinin temelinde yatan birkaç nedenden bir tanesi de cilt gözenekleridir.

Cildimizde bulunan gözenekler ne kadar sık olurlarsa, bu bizim için o derece sağlıklıdır. Zira cilt gözeneklerinin geniş olması, başta siyah nokta sorunu olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Çünkü gözeneklerin geniş olması, cilt üzerinde birçok kir ve yağın birikmesine davetiye çıkaracaktır. Durum böyle olunca, cilt sorunları da kaçınılmaz olmaktadır.

gözenek sıkılaştırıcı krem

Gözenek sıklaştırıcı maske türleri sayesinde, cilt gözenekleri sıkılaştırılabilmektedir. Bu anlamda yine doğal maskeler kurtarıcımız olacaktır. Bu tarzdaki maskelerin kimileri gözenekleri sıklaştırdığı gibi kimileri ise gözeneklerin içini temizleyerek, ileride oluşabilecek cilt sorunlarının önüne geçmektedirler.

Karma bir cilde sahipseniz, bir adet yumurtanın akıyla beraber iki çay kaşığı kadar limon suyunu karıştırarak hazırlayacağınız karışımı yüzünüzde 4-5 dakika beklettikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu karışım yüz bölgenizdeki cilt gözeneklerini temizleyerek, bu gözeneklerin sıklaşmasına yardımcı olacaktır. Bunu iki haftada bir kez uygulamanız, cilt gözeneklerinizin daha sık ve temiz olması açısından yeterli olacaktır.

Daha farklı bir yöntem olarak ise süt, limon suyu ve yulaf karışımından oluşan maskeyi size önerebiliriz. Bunun için bir çay bardağı süt ve iki çay kaşığı limonu karıştırın. Karıştırmaya devam ederken bir yandan da yulafları eklemeye başlayın. Karışım, macun kıvamına gelinceye kadar bu işlemi yapmaya devam edin. İstenilen kıvama ulaşıldıktan sonra ise karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu sayede cilt gözeneklerinize gerekli desteği sağlamış olacaksınız.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?