http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

GÖZENEK SIKILAŞTIRICI YÖNTEMLER

Cildinizdeki gözenekler genişse 2 sorununuz var demektir: Yüzünüz hem hoş görünmez, hem de siyah nokta ve sivilde oluşumu için daha müsait hale gelir. Düzenli olarak cilt tipinize uygun cilt temizliği yaparak ve gözenek sıkılaştırıcı yöntemleri uygulayarak bu can sıkıcı sorunla baş edebilirsiniz.

gözenek sıkılaştırıcı krem

Gözenekleri Sıkılaştıran Doğal Yöntemler

Yüzünüze ince bir tabaka halinde yoğurt sürün ve 10 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu basit uygulamayı 1 ay boyunca gün aşırı yaparsanız gözenekleriniz daha az göze batar hale gelir. Ayrıca ince çizgilerin de azaldığını fark edersiniz.

Yüzünüzü sodayla yıkayın. Ayrıca buz küplerine sade soda doldurun ve bunları düzenli olarak cildinize sürün. Her 2 yöntem de gözenekleri küçültmek açısından faydalıdır.

Haftada 2 kere 1 yumurtanın akını yüzünüze sürün, iyice kuruduktan sonra da yüzünüzü yıkayın.

Salatalık suyu genişlemiş gözenekleri sıkılaştırır, cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. 1 salatalığın suyun çıkarıp pamukla yüzünüze uygulayın. 15 – 20 dakika sonra da soğuk suyla temizleyin. Salatalık suyuna biraz da gül suyu ile limon suyu eklerseniz sonuç daha mükemmel olur.

Haftada birkaç kere şeker maskesi uygulayın. Maskeyi hazırlamak için 2 yemek kaşığı şekerle 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp karışıma birkaç damla da limon suyu ekleyin. Maskeyi yavaş hareketlerle masaj yaparak yüzünüze sürün, yarım dakika kadar bekletip soğuk suyla yıkayarak çıkarın.

Yulaf ezmesi, süt tozu ve balla hamur kıvamında bir maske hazırlayın. Maskeyi nazik hareketlerle yüzünüzün her yanına yedirdikten sonra kurumasını bekleyin. Aşağı yukarı 15 dakika sonra kurumuş olacaktır. Yüzünüzü suyla yıkayarak maskeden arındırın. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?