http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Tarifler

Genişlemiş gözenekler görsel anlamda hoş olmayan bir kusurdur. Gözenek sorunu aynı zamanda sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerini de beraberinde getirmektedir. Özellikle siyah noktalar ile tıkanan gözenekler daha geniş olur ve göze daha kolay çarpar. Uzun süre güneş altında kalmak yine gözeneklerin genişlemesine yol açan bir faktördür.

gözenek sıkılaştırıcı krem

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Çareler Nelerdir?

Buz

Buz cildi sıkılaştırarak gözeneklerin kapanmasına etki eder. Daha makyaj öncesi geniş gözenekleri kapatmak için kullanılır. Ayrıca buz kan dolaşımını hızlandırarak daha sağlıklı bir cilt için yardımcı olur. Buz temiz bir beze sarılarak cilde 20 saniye kadar tutulur. Aynı işlem birkaç gün düzenli bir şekilde uygulanmalıdır.

Şeker Maskesi

  • 2 çorba kaşığı şeker
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 3-4 damla limon suyu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzemeler uygun bir kabın içinde karıştırılır. Ardından yavaş hareketler ile cilde sürülerek 30 saniye kadar bekletilir. Cilt ardından soğuk su ile temizlenir. Maske haftada 3-4 defa uygulanabilir.

Yoğurt Maskesi

Sadece yoğurdu cildinize ince tabaka halinde sürerek gözeneklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Yoğurdu cildinize sürdükten sonra 15 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Her gün ya da gün aşırı yoğurt maskesini uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalığın gözenekler sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Ayrıca cilt dokularını sağlıklı bir hale getirerek cilde parlaklık kazandırır. Salatalığı rendeleyerek suyunu sıkın. Elde ettiğiniz suyu cildinize bir pamuk yardımı ile sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Salatalık suyuna ekstra olarak gül suyu ya da limon suyu da ilave edebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin de cilt sıkılaştırıcı bir özelliği vardır. Geniş gözenekleri azaltarak daha hoş bir görünüm kazandırır. Elma sirkesi aynı ölçülerde su ile karıştırılır ve pamuk yardımı ile cilde sürülür. Karışım ciltte 1-2 dakika bekletilerek yıkandıktan sonra, cilde nemlendirici krem uygulanır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?