http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Göz Halkalarına Bitkisel Çözüm

Göz Halkalarına Bitkisel Çözüm

Göz altında bulunan halkalar zaman zaman herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Bazen uykusuzluk, bazen yorgunluk, stres, düzensiz beslenme ve çeşitli rahatsızlıklardan dolayı meydana gelebilen göz halkaları birçok kişinin kurtulmak istediği cilt sorunlarından biridir. Göz çevresinde bulunan derinin hassas oluşu ve diğer cilt derilerine göre daha ince oluşundan kaynaklanan göz altı halkalarının en önemli nedenlerinden birisi de sigara ve alkol kullanımıdır. Peki göz halkalarına bitkisel çözüm nedir? Sizlere göz altında oluşan morluklar ve halkalardan kolayca kurtulabilmeniz için birkaç bitkisel çözüm önerimiz olacak.

Göz halkalarına maske

·        Papatya Çayı

Gözaltı halkalarına en iyi çözümlerden birisi papatya çayıdır. Birçoğunuz evinizde papatya çayı içmektesinizdir. Papatya çayını gözlerinizde oluşan halkalar için de kullanabilirsiniz. Öncelikle bir bardak suda bir tutam papatyayı haşlayın ve biraz ılıdıktan sonra bir tutam pamuğu bu çaya batırın. Ardından pamuğu gözaltınızda koyarak 10 dakika kadar bekletin. Uygulanan bu yöntem göz halkalarına bitkisel çözüm önerileri arasında en etkilisidir. Sizlere önerdiğimiz bu bitkisel yöntemi günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

·        Patates Dilimleri

Göz altı morlukları ve halkalar denince akla gelen en pratik çözümlerin başında patates dilimleri yer alır. Göz halkalarına bitkisel çözüm arayanlar patatesi dilimleyerek gözlerini kapatıp 10 dakika kadar göz üzerinde patates dilimlerini bekletebilirler. 10 dakika bekledikten sonra gözlerinizi ılık su ile yıkamanız ve bu yöntemi haftada 2-3 kez tekrarlamanız yeterlidir.

·        Pişmiş Elma

1 adet elmayı püre haline getirerek pişirin ve dolaba koyarak yarım saat bekletin. Ardından dolaptan çıkardığınız elmaları elinizde yuvarlaklar haline getirerek gözünüze yapıştırın. Aynı uygulamayı haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

·        Havuç ve Zeytinyağı

Yarım havucu rendeleyerek içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Karışımı 30 dakika beklettikten sonra bir pamuğu bu karışıma batırarak göz altınızdaki renkli bölgede bekletin. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

Göz halkalarına bitkisel çözüm arayanlar bu yöntemlerden birisini seçerek göz altındaki morlukların ve halkaların oluşturduğu kötü görünümden kısa sürede kurtulabilirler.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?