http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Göz Çevresi Kırışıklıklarına Çözüm

Göz Çevresi Kırışıkları

Günümüzde bayanlar 50 yaşına gelseler bile 30 yaşında bir bayanın gençliğini ve güzelliğini bedenlerinde korumayı başarabilmekteler. Bunu da yaptıkları spor ve dikkat ettikleri beslenme şekline borçlular. Tabi ki bunlara ek olarak yapılan maske ve bakım kürlerinin de katkıları inkar edilemez bir gerçektir.

İnsan bedeninin bu konuda en vefasız olan bölgesi de göz çevresidir. Çünkü yaşlanmadan bile göz çevresi kırışıklıkları ile tanışabilirsiniz. Gerek yapmış olduğunuz mimikler gerekse cildinizin yağlılık ve kuruluk oranı vs gibi etmenlerden dolayı siz daha kırışacak yaşa gelmemiş olsanız da bu kırışıklıklarla tanışabilirsiniz. Her ne kadar bu durum özellikle bayanları çok rahatsız etse de önüne geçilmez bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüzünüz de oluşan özellikle de göz çevrenizde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için en önce yapmanız gereken göz çevrenizde ki kırışıklıkların neden dolayı oluştuğunu tespit etmektir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları

Siz çok fazla mimik yapan ve mimiklerle konuşan biriyseniz bu göz çevresinde kırışıklığa yol açar. Bunun önüne sadece daha az mimik yaparak konuşmayla geçebilirsiniz.

Bir diğer göz çevresi kırışıklığı da cildinizin kuruluğundan oluşur. Böyle durumlarda ise yapmanız gereken nemlendirici kullanmaktır. Nemlendirici ile cildinizin nem dengesini arttırıp kırışıklığın önüne geçebilirsiniz. Göz ve yüzde kullandığınız kremler birbirinden farklı olmalıdır. Çünkü göz bölgesinin derisi çok daha incedir. Yüze sürülen kremler göz çevresine sürülmez. İki farklı kremler yüzünüzde ki ve göz çevrenizde ki kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Birde size akşamları göz çevrenize yapacağınız çay pansumanını da tavsiye ederiz. Çay ılıdıktan sonra pamukla göz çevrenize sürünüz. Bu göz çevresinde ki kırışıklıkların azalmasına yol açacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?