http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Evde Yapılan Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Evde Yapılan Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

 

Günümüz koşullarında, saçlarımıza, yaşadığımız yoğun ve stresli günlerin, çok sıcak ya da çok soğuk havanın etkisiyle oluşan yıpranmalara karşı gerekli ilgili gösterebiliyor musunuz? Her gün cilt bakımı yapıyorsak, saçlarımıza niçin iki, üç günde bir zaman ayırmayalım ki? Bu gerçekten bu kadar zor mu? Hayır, değil. Üstelik , çok ucuza maledebileceğimiz ve evimizde bir kaç dakika da hazırlayabilecğimiz bir saç bakım maskesi kullanarak , pırıl pırıl, canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmamız içten bile değil. Evde yapılan doğal cilt maskesi kullanarak, market ya da kozmetik dükkanlarında, satılan , ve doğallıkları tartışılır, kimyasal ürünlere de avuç dolusu para vermekten de kurtulursunuz.

Cilt Bakımı
Evde yapabileceğimiz cilt maskesi için, önce cilt tipimizi belirlememiz ve buna uygun malzemelerin evimizde olup olmadığını kontrol etmemiz gerekiyor. Evde cilt  maskesi yapmak için en sık kullanacağınız malzemelerin başında, bal ,salatalık, gülsuyu ve her çeşit saça iyi gelen bitkisel yağlar gelmektedir. Bu gibi bitkisel yağları kullanmaktan çekinmemeli, sizin için oldukça iyi geleceğinin farkında olarak; bu ürünlere ulaşmaya çalışmalısınız. Uyum durumu kişiden kişiye farklılık gösterse de, genel anlamda kişilere oldukça olumlu yönde katkı sağladığı görülmektedir.
Cildinizin, çok kuru olduğundan mı yakınıyorsunuz? Bir kaşık bala, yarım fincan argan yağı ve  salatalık püresi ile karıştırdığınızda, kuru cildinizi en güzel biçimde besleyip canlandıracak mükemmel bir cilt maskesi elde edebilirsiniz.
Cildinizi çok yorgun ve bakımsız mı hissediyorsunuz? Sizin derdinizin çaresi, doğanın muhteşem ürünü bal ve badem yağı. İkisinden de bir miktar karıştırarak elde edeceğiniz karışımı , cildinize  iyice nüfuz edinceye kadar uygulayıp  onbeş dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayıp, uygun bir cilt bakımı kremi uygulayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?