http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Evde Deodorant Yapımı

Evde Deodorant Yapımı

Kokuların hayatımızdaki yeri herkesin malumu; olumlu veya olumsuz duygular uyandırıyorlar, geçmişi hatırlatıyorlar, iştahımızı açıyor veya kapatıyorlar, insanlar ve mekanlar hakkındaki duygularımızı etkiliyorlar. Piyasada birçok ter kokusunu veya terlemeyi önleyici ürünler bulmak mümkün, bunlar bulunduğumuz yere taze ve güzel kokular salmamızı da sağlıyorlar ama şöyle bir dezavantajları da var; bazıları insan bünyesine zarar veren kimyasallar barındırıyor. Bu konuda ne yapabilirsiniz, bu tip ürünler arasından seçim yaparken bilinçli davranmaya çalışır veya evde deodorant yapımı işine girişebilirsiniz. Evet, evde parfüm ve deodorant yapmak mümkün, böylece vücudunuzu zararlı olabilecek kimyasallarla muhatap etmediğinizden emin olabilirsiniz. Kulağa hoş gelen bir fikir, değil mi?

evde deodorant yapımı

Güzel bir kokusu olan bir doğal deodorant elde etmek için uygulayabileceğiniz formüllerden biri şöyle: 2 çorba kaşığı badem yağıyla 1 çorba kaşığı pudrayı karıştırın ve 3 damla da yasemin ekleyin. Deodorantınızı küçük bir kolonya şişesine (Cam şişe olmalı) koyun ve istediğiniz zaman kullanın. Kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın. 1 – 2 damlası güzel kokmanız için yeterli olacaktır.

Ter kokusunu önleme yollarından birinin karbonatlı su kullanmak olduğunu biliyor muydunuz? 2 tatlı kaşığı karbonatı 1 bardak suya atıp karıştırın ve sabahları bu suya batırılmış bir parça pamukla kol altlarınızı silin. Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Ekonomik, etkili ve bir sürü kimyasal madde barındırmayan bir ev yapımı deodorant hazırlamak için şu formülü uygulayabilirsiniz: 2’şer damla karanfil, yasemin ve lavanta esansı ile 10 miligram badem yağını karıştırın. Karışıma 1 tatlı kaşığı pudra da ekleyebilirsiniz. Bu doğal deodorantı küçük bir şişeye koyup her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Ne zaman ihtiyaç hissederseniz bir pamuğa damlatıp koltuk altlarınıza sürün, işe yarayacaktır

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?