http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Evde Cilt Bakımı

Evde Cilt Bakımı

Cildimizi bedenin bir vitrini gibi görmeliyiz. Cilt vücudumuzun değişmeyen elbisesidir; cildimizin bakımlı, canlı, taze ve pürüzsüz görünmesi bizi ne kadar rahatlık sunar tahmin edersiniz. Hem psikolojik olarak hem fizyolojik olarak oldukça önemlidir. Evimiz de küçük maliyetlerle kolayca hazırlayıp uygulayacağımız etkili karışımların en önemlilerinden birkaç karışımı paylaşacağım.

Hassas ciltler için doğal maskeler

 

Öncelikle bu karışımlardan ilk önce cildimizi makyaj ve kozmetik malzemelerinde tamamen arındırmak ön şartımız olmalıdır ve cilt kaslarının gevşemesi için değişik mimiklerle kaslar kısa bir süre gevşetilmeye çalışılmalıdır. Bu aşamadan sonra aşağıdaki karışımı uygulayacağız;

Kil Karışımı: Yeteri kadar kil ile maden suyu olarak da bilinen mineralli suyu,  yaklaşık 20 dakika kadar kille birlikte bekletin. Karışıma taze sıkılmış ve süzekten geçirilmiş bir tatlı kaşığı kadar limon suyu isteğe bağlı olarak ilave edilebilir. Bu karışım iyice karıştırılmalı. Karışımda hiçbir pütür bulunmamalı ki cilde tatbik edildiğinde maskede pürüz olmasın. Karışım itina ile alından başlamak sureti ile şakaklar, gözaltları, burun, yanaklar ve yüz bölümü, çene ve çenenin hemen alt tarafını da kaplayacak şekilde parmaklarla masaj yaparak iyice yedirilir. Karışımın cilde tatbik işlemi tamamlanınca, yüz hareketsiz bir şekilde 30 dakika kadar bekletilir yüzde hiç mimik ve hareket olmaması önemlidir. Bunu haftada 1 kere tatbik ediniz. Cildinizde ki değişime sizde inanamayacaksınız.

Buharla Cilt Bakımı:  Derin ve etkili cilt temizliğinde bilinen en eski ve doğal yöntemdir. Kaynamış suyun buharına, yüz kısmını buharla temas ettirmek gözeneklerde birikmiş küçük kir zerrelerini, doğal yağları söker ve atar. Buharla cilt bakımı evde sizlerinde kolaylıkla yapabileceği bir bakımdır.  Evde cilt bakımı yapmanın da hiçbir zorluğu olmadığını göreceksiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?