http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

En sık görülen cilt problemlerinden birisi olan sivilceler ergenlik dönemi, stres ve sıkıntılı dönemlerde veya bir hastalık sonucu gibi durumlarda kendini gösterebilir. Genellikle en çok göze görülen yerlerde çıkar ve bu durum hiç kimsenin hoşuna gitmez.

ev yapımı sivilce maskeleri

Sivilce oluşumuna birçok etken durum vardır. Hormon değişimleri, yağlı gıda tüketimi, yağlı bir cilt yapısı, sigara, düzensiz beslenme, uykusuzluk ve genetik faktörler etkili olabilir. Sivilce tedavisi olarak genellikle doktorlara başvurulur. Bunun dışında kozmetik ürünleri olan sivilce maskeleri tercih edilir. Hoş olmayan sivilceleri engellemek için içeriğini bilmediğiniz ve emin olmadığınız bir ürün kullanarak cildinizde daha büyük sorunlar açılmasına izin vermeyin. Bunun için kendi tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Evde yapacağınız sivilce maskesi tarifi için, bir kap içerisine 1 çay bardağı karbonat konur ve üzerine birkaç damla süt ilave edilir. Daha sonra taze kestiğiniz yarım limonu üzerine sıkın. Kısa bir süre köpürme olacaktır. Bu süre geçince sivilceli bölgelere dairesel hareketlerle yedirin 10 dakika bekletip yıkayın.

Sivilceler için bir başka tarif ise 1 çay kaşığı bal, 1 yumurta beyazı, 2 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı maya ile karıştırılır. Bu işlemi yaparken tahta, cam ya da porselen ürünler kullanın. Mümkün olduğunca metal tarzı şeylerden kaçının. Uygulama sonrasında ise bu maske yüzün tamamına sürülür ve 15 dakika bekletilip yüz yıkanır. Eğer cildiniz çok kuru ise yıkama işleminden sonra nemlendirici sürülebilir.

Sivilceli ciltler çok hassas olduğu içi içeriğini bilmediğiniz ve çok yağlı olan ürünleri kullanmayınız. Yukarıda verdiğimiz tarifleri düzenli olarak yapmanız ise faydanıza olacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?