http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Esmer Şeker ile Doğal Peeling

Esmer Şeker ile Doğal Peeling

Yüzümüzün ve vücudumuzun diğer bölgelerinin gözeneklerde biriken fazla yağ ve kirden arınıp yenilenmesini, aynı zamanda ölü derinin soyularak atılmasını sağlayan peeling uygulaması pek çok yöntemle yapılabilir. Estetik ve güzellik merkezlerinde işin uzmanı kişiler tarafından uygulanan peeling yöntemleri son derece etkili oldukları halde belli bir oranda kimyasal ve kozmetik madde içerirler ve yüksek fiyatlara yapıldıkları için sürekli tekrarlanmaları zordur. Bu yöntemlere alternatif olarak tercih edilebilecek çeşitli kozmetik markalarının peeling ürünleri ise daha uygun fiyatlara edinilip evde kolaylıkla uygulanabilirler. Ancak hemen her şeyde olduğu gibi peelingde de tercih hakkınızı doğal olandan yana kullanmak cildiniz için daha faydalı olacaktır. İşte her evde kolayca bulunabilecek ya da aktar ve marketlerden uygun fiyatlara edinilebilecek ürünlerle uygulayabileceğiniz bir doğal peeling yöntemi;

esmer-şeker-doğal-peeling

Esmer Şeker ile Doğal Peeling

Cildi yumuşatıcı ve nem dengesini koruyucu yapısıyla bilinen zeytinyağı doğru miktarda kullanıldığında yağlanmaya neden olmadan yüzünüze ışıl ışıl bir görünüm katar. Peeling formülüne ilave edilecek zeytinyağı; kullanılan sert malzemelerin cildinizi aşındırarak kurutmasına engel olur ve dengeli bir temizlik sağlar. Esmer şeker ise doğal içeriğiyle cildinizi beyaz şekere oranla daha iyi biçimde temizler.

Malzemeler: 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı (silme) esmer toz şeker

Uygulanışı: Bu peeling maskesi en iyi sonucu aktarlardan alınacak doğal sızma zeytinyağının kullanımıyla verecektir. Zeytinyağıyla esmer şekeri ufak bir kapta ya da çay tabağında karıştırıp yüzünüze dairesel hareketlerle, masaj yaparak yedirin. Uygulama sırasında ellerinizi yüzünüze fazla bastırmanıza gerek yoktur. Bu doğal peeling yöntemini her gün ya da gün aşırı, 5 dakika kadar uygularsanız 2 hafta içinde daha temiz görünümlü ve yumuşak bir cilde kavuşabilirsiniz. İşlemden hemen sonra cildinizi ılık suyla iyice yıkamayı ve yarım saat sonra uygun bir kremle nemlendirmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?