http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Elma Sirkesinin Cilt için Faydaları

Elma Sirkesinin Cilt İçin Faydaları

Elma sirkesi binlerce yıl geçmişi olan mucizevi bir üründür. Sağlık için birçok alanda kullanılmaktadır. Cilt lekeleri, kilo sorunu, saç bakımı, varis gibi pek çok derde deva olmaktadır. Elma sirkesi ile cilt bakımını ev ortamında herkes kolaylıkla yapabilir.

elma sirkesinin faydaları

Elma Sirkesi Ve Faydaları

Akne Tedavisi: Elma sirkesi su ile açılır. Pamuk yardımı ile yüz temizlenir ve ılık su yardımıyla durulanır. Elma sirkesi cildi yumuşatarak akne tedavisinde etkili olur.

Kepeksiz Saçlar İçin: Saçlar yıkandıktan sonra durulama suyuna bir miktar elma sirkesi ilave edilir. Elma sirkesi ilave edilmiş su ile saçlar durulanır. Bu sayede saçlar kepeklerden arınarak daha parlak bir hal alır.

Cilt Lekeleri: 1 su bardağı suya, 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Karışım kaynama noktasına gelene kadar ısıtılır. Su kaynama noktasına geldiği zaman ateş azaltılır. Isınan suyun buharına yüz tutulur. Ardından aynı ölçülerde su ve elma sirkesi karıştırılarak bir pamuk yardımı ile yüz silinir. Haftada 2 defa tekrarlanarak cilt bakımına katkı sağlanabilir.

Zayıflamak İçin: 1 su bardağı suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenerek karıştırılır. Vücut yapısına uygun bir diyet programı ile karışım düzenli bir şekilde içilir. Eğer tatlandırmadan içilemiyorsa bir tatlı kaşığı bal ile tatlandırılabilir.

Varisler İçin: Uygun bir kabın içine elma sirkesi koyulur. Temiz bir bez elma sirkesi ile ıslatılarak sıkılır ve varis bulunan bölgelere sarılarak yarım saat bekletilir. Bekleme süresinde bacaklar yukarı doğru kaldırılmalıdır. Uygulama günde iki defa tekrarlanabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?