http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok E Vitamininin Cilde Faydaları

E Vitamininin Cilde Faydaları

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolları dengeli beslenmek, cildi güneşten korumak, su içmek ve yeterince uyumaktır. Yorgunsanız, stres altındaysanız, sağlıklı bir şekilde beslenmiyorsanız bunlar cildinize yansır ve aynada gördüğünüz suret sizde hoşnutsuzluk uyandırır.

Cilt Bakımı

Günlük vitamin ihtiyacını karşılamanın en sağlıklı yolu bol miktarda sebze ve meyve tüketmektir, bunu yapmazsanız mükemmel bir cilde sahip olamazsınız. Cildi içten beslemenin yolu dengeli beslenmektir ve bunun yerini tam olarak tutacak başka bir şey yoktur. Bunun yanı sıra cildinize dıştan da bakım yaparsanız sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Günümüzün kozmetik bakım ürünleri cilde faydalı çeşitli vitaminler içeriyorlar. Her vitamin türü de farklı cilt tiplerine ve cilt sorunlarına iyi geliyor. Biz size E vitamininin cilde faydaları hakkında bilgiler vereceğiz. Fakat kapsamlı ve doğru bir cilt bakımı yapmak için diğer vitaminlerin özelliklerini de araştırmalısınız. Böylece özellikle kullanmanız gereken vitaminlerin hangileri olduğunu öğrenir ve daha bilinçli bir bakım uygularsınız.

E vitamini cilde uygulandığı zaman nemlendirici etki yapar, cildin yumuşamasını ve pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı vitaminler arasında yer alan bu vitamin antioksidan özelliktedir, yani serbest radikallerin vücut hücrelerine zarar vermesini engeller. Bu yüzden E vitamini içeren gıda maddeleri tüketmenin ve E vitamini ile cilt bakımı yapmanın canlı, sağlıklı, parlak bir cilde sahip olmak açısından büyük önemi vardır.

E vitaminli cilt maskesi:

Size hücre yenileyici özelliği olan, cildinizin ışıl ışıl bir görünüme bürünmesini sağlayacak bir E vitaminli cilt maskesi tarifi verelim. Bu maske küvette banyo yaparken uygulanıyor.

Malzemeler:

2 kapsül E vitamini

1 çorba kaşığı jojoba yağı

1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı

1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemeleri cam bir kabın içinde iyice karıştırın. Küveti su ile doldurduktan sonra E vitamini maskenizi de ekleyin ve yarım saat suyun içinde uzanın. Daha sonra duş yapıp vücudunuzu maskeden arındırın. Dört dörtlük bir bakım yapmak istiyorsanız son olarak vücudunuza nemlendirici uygulayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?