http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Dudak Üstü Güneş Lekelerine Çözüm

Dudak Üstü Güneş Lekelerine Çözüm

Kadınları rahatsız eden birçok kozmetik sorun arasında en çok can sıkanlardan biri de dudak üstü güneş lekeleri. Böyle bir derdiniz yoksa bunu anlamanız kolay değil, dudağın üst kısmında bıyık gölgesine benzeyen bir görünüm oluşuyor ve bu doğal olarak kişiyi çok rahatsız ediyor. Konuyu araştırırsanız çalışan, aktif bir sosyal hayatı olan, nişan veya düğün tarihine az zaman kalmış pek çok bayanın dudak üstü güneş lekeleri için çözüm yolları aradığını görürsünüz. Hafif, belirsiz bir bıyığı varmış gibi bir görünümü olması bir kadın için gerçekten zor bir durum.

Dudak üstü güneş lekeleri

Dudak üstü lekeleri genelde güneş ışınlarının yüzün bu kısmına dik açıyla temas etmesinden ve  bu bölgedeki tüylerin sir ağda yöntemiyle alınmasından dolayı oluşuyor. Piyasada çeşitli markaların cilt açıcı kremleri ve leke kremlerini bulabilirsiniz; ayrıca cilt lekelerini ortadan kaldırabilecek doğal leke maskesi tarifleri de var. Bu uygulamalardan birinin işinize yaraması mümkün fakat kişinin bu gibi yöntemlerle kendi kendine baş etmesinin mümkün olmadığı dudak üstü güneş lekeleri de olabiliyor. Bu durumda lazer uygulaması, mekanik yöntemler, kimyasal peeling gibi uygulamaları araştırmak gerekiyor. Dudak üstü yüzün hassas bir bölümü, bu yüzden parlak sözlerle tanıtılan her uygulamaya hemen başvurmamalı, önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Bu tip ujygulamaları güvenilir bir yerde yaptırmak da önemli tabii.

Kendinizce birçok yöntem denediyseniz ve durumunuz umutsuz görünüyorsa bir dermatoloji uzmanına başvurmanız iyi olur. Bir uzman size cilt tipinize, durumun olası nedenlerine ve ağırlığına uygun çözüm yolları önerecektir; böylece rastgele birtakım yöntemler denemekle zaman kaybetmez ve daha çabuk sonuç alırsınız. Bir sebeple sorunu kısa sürede halletmek istiyorsanız lazer vb. yöntemler kozmetik ürünlerden daha iyi bir seçenek olabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?