http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Dudak Çatlakları için Maske

Dudak Çatlakları için Maske

Dudakların kuru, pul pul olması yüzün güzelliğini nasıl bozar değil mi? Soğuk havalar, kalitesiz rujlar, dudakları sürekli olarak yalamak gibi sebeplerden kaynaklanan dudak çatlakları için yapabileceğiniz şeylerden biri odanızda, çantanızda her zaman iyi cins bir dudak nemlendiricisi bulundurmak. Bir diğer yöntem ise aşağıda tavsiye edeceğimiz dudak çatlakları için maske tariflerini uygulamak. Bakımlı ve güzel olmak kolay değil, bunu sağlamak için öncelikle beslenmenize ve yaşam tarzınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanına bir de düzenli olarak dıştan bakım yapmayı eklerseniz göz alıcı görünmemeniz için hiçbir sebep yok.

Dudak Çatlaklarına bitkisel çözüm

Adaçayı masajı dudaktaki kan dolaşımını arttırır ve dudakları yumuşatır. Adaçayından bu açıdan faydalanmak için demlenmiş adaçayının posasını kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz dudaklar için bir parça rendelenmiş salatalığı yoğurtla karıştırarak dudaklara ve dudak çevresine uygulayın.

Şu etkili doğal dudak bakımı yöntemini haftada 2 kere uygularsanız çatlamış dudaklar sizin için sorun olmaktan çıkacaktır: Dudaklarınızda önce bir parça bal gezdirin. Sonra kımıldamadan durun ve üst kısımlarına vazelin sürün. Dudaklarınızı sabit tutarak bekleyin. 15 dakika sonra parmağınızın ucunu ılık suyla ıslatarak sürdüğünüz malzemeleri temizleyin.

Havanın kuru ve soğuk olduğu günlerde dudaklar kuruyup çatlamaya daha meyilli olur. Bir parça Hindistan cevizi yağı sürerek dudaklarınızı olumsuz hava koşullarından koruyabilir, yumuşacık olmalarını sağlayabilirsiniz.

Güzel dudaklar makyajın da daha güzel görünmesini sağlar. Rujunuz dudaklarınızın üstünde yağ gibi kaymalı ve sürmeyi tamamladığınız zaman ortaya cilt tonunuza ve makyajınıza uygun bir renkle renklendirilmiş pürüzsüz, mükemmel dudaklar çıkmalı. Bunu sağlamak için yapabileceğiniz şeylerden biri birer çay kaşığı şekerle zeytinyağını karıştırarak doğal bir dudak peelingi hazırlamak. Bu karışımla birkaç dakika dudaklarınıza masaj yapın, 10 dakika kadar bekleyin ve dudaklarınızı yıkayıp nemlendirici sürün. Hiç zor değil, değil mi?

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?