http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Doğal Cilt Maskeleri

DOĞAL CİLT MASKELERİ

  • Cilt lekelerine doğal maske yapmak için; 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurdu geniş bir kap içerisinde karıştırın. Limon ve yoğurdun asidik özelliği, cilt yüzeyindeki koyulaşmaları açacaktır. Zeytinyağı cildin ihtiyaç duyduğu nemi vererek, cildin bakımını sağlarken kabartma tozu da ağartıcı yapısıyla lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Hazırladığınız karışımı cildinizde bir müddet bekledikten sonra suyla durulayın. Bu maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Doğal cilt maskeleri

  • Haftada bir kere kullanabileceğimiz güneş lekelerine karşı doğal bakım maskesi yaparken 2 yemek kaşığı yoğurt, bir çay kaşığı karbonat ve 3 damla limon suyunu homojenize olana kadar karıştırın. Bu maskeyi yaparken oranlara çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yoğurdun amino asit zinciri cilt yapısına çok uygundur ve cildin beyazlaşmasına yardımcı olur. Fakat burada asıl beyazlatma işini karbonat yapmaktadır. Limonu da glikolik asit özelliğinden dolayı, ölmüş epitel dokuyu soyduğu için tercih ediyoruz. Maskeyi önce lekeli bölgelerden başlayarak 3-4 dakika masaj yaparak tüm yüze sürün. Uygulama bittikten sonra kuru ciltler 5, yağlı ciltler 10 dakika bekleyip; olabildiğince soğuk suyla yıkayın. Ardından yağlı ciltler gül suyuyla, kuru ciltler maden suyuyla tonik yapmalı. Ayrıca ertesi gün evden çıkılsa da çıkılmasa da güneş koruyucu kremler sürülmeli. Bu tarif tek kullanımlıktır. Hazırlandığı anda kullanılmalı, yüze fazla gelmesi durumunda dekolte bölgesine ve ellere de sürülebilir.

 

  • Bal ile cilt sıkılaştırıcı yüz maskesi yapmak için 1 tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı yoğurt suyu ve bir tatlı kaşığı kili bir kap içerisinde karıştırın. Temiz cilde uygulanan maskeyi 15 dakika bekletip soğuk suyla durulayın. 10 günde bir, akşam saatlerinde uygulanabilir.
Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?