http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Dekolte Bölgesi İçin Maskeler

Dekolte Bölgesi İçin Maskeler

Dekolte bölgesi bayanlarda yaş ilerledikçe en çok dert edilen bölgeler arasında yer almaktadır. İlerleyen yaşla birlikte dekolte bölgesinde birçok nedenden dolayı kırışıklıklar oluşabilmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalma, solaryumda uzun süre durma, dekolte bölgesi için kullanılan deodorant ve parfümler gibi birçok etkenden dolayı bu bölgede kırışıklıklar kendini gösterebilmektedir. Sizlere bu yazımızda dekolte bölgesi için maskeler sunarak ilerleyen yaşınıza rağmen dekolte bölgenizi nasıl canlandırabileceğinizden bahsedeceğiz.

Dekolte bölgesi için bakım

Limon maskesi:

  • 1 adet limon
  • 1 tane yumurta akı
  • 1 kaşık buğday yağı

Yumurta akını iyice çırparak içerisine limon suyunu ve buğday yağını ilave edin. Ardından hazırlamış olduğunuz maskeyi dekolte bölgenize uygulayarak 15-20 dakika kadar bekletin. Maskeyi haftada 2 kez uygulayarak dekolte bölgenizdeki kırışıklıklardan kısa sürede kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

Bal maskesi:

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 tane yumurta akı

Tüm malzemeleri karışım haline getirerek dekolte bölgenize sürün ve 25 dakika bekledikten sonra maske bulunan bölgeyi yıkayarak temizleyin. Dekolte bölgenizde oluşan kırışıklıkları engellemek için mükemmel bir çözüm olacaktır. Ayrıca bu maske sayesinde oluşan kırışıklıkları da zaman içerisinde yok etmeyi başarabilirsiniz.

Avokado maskesi

  • Yarım avokado
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı jojoba yağı

Dekolte bölgesi için maskeler arasında en çok tercih edilenlerden birisi de avokado maskesidir. Avokadoyu iyice ezerek diğer malzemeler ile birlikte karışım haline getirin. Ardından maskeyi dekolte bölgenize uygulayarak üzerini temiz bir bezle kapatın ve 35-45 dakika arası maskeyi cildinizde bekletin. Son olarak ise dekolte bölgenizi yıkayarak bakım işlemini tamamlayabilirsiniz.

Dekolte bölgesi için sunmuş olduğumuz maske tariflerini haftada en fazla 2 kez uygulayabilirsiniz. Zaman içerisinde oluşan kırışıklıkları yok etmek ve engellemek için sizlere sunduğumuz tarifler hem doğal hem de bitkisel karışımlar olması açısından son derece etkili olacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?