http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Dekolte Bölgesi için Bakım Önerileri

Dekolte Bölgesi için Bakım Önerileri

Cilt bakımı denilince ilk akla gelen kısım yüzdür, yüzümüz her zaman göz önünde olduğu için bu normaldir de. Öte yandan, yüze odaklanmak çok önemli bir bölgenin arka planda kalmasına sebep olur, boyun ve göğüs dekoltesi bölgesinin. İnce bir cilde sahip ve travmaya açık olan bu kısımlara gerekli özeni göstermezseniz kendinizi erken yaşlanma belirtileriyle yüz yüze bulursunuz. Peki, ellerle beraber yaşlanmanın kendini en belirgin bir şekilde gösterdiği bölgelerden biri olan dekolte bölgesi için nasıl bir bakım uygulamalısınız? Cevaplar aşağıda:

Dekolte bölgesi için bakım

Yüzünüze her gün koruyucu, nemlendirici bir krem sürüyorsunuzdur mutlaka; bunu göğüs ve boyun dekoltesi bölgesinden de esirgemeyin. V yaka kazaklar, gömlekler derken kışın bile her zaman kapatılmayan bir bölgedir bu; pürüzsüz ve güzel görünmesi önemlidir. Güneş koruyucu bakım ürünleri vücudun bu kısımlarına da uygulanmalıdır. Üstsüz güneşlenmek bu ince derili, hassas bölgeye zarar verir, bundan kaçınmalısınız. Bu kısımlar için sert peeling ürünleri kullanmak da doğru değildir. Kusursuz bir dekolte istiyorsanız düzenli olarak özel boyun dekolte kremleri kullanın. Göğüslerin ve göğüs dekoltesinin görünümünü bozan şeylerden biri de sıklıkla kilo alıp vermektir, bundan kaçınmaya çalışın. Düzensiz kilo hareketleri göğüslerin elastikiyetinin azalmasına, dokuların zayıflamasına ve çatlak oluşumuna yol açar. Yatış şekliniz de bu bölgenin güzelliği için belirleyicidir, sırt üstü yatmaya gayret edin.

Dekolte bölgesi kırışıklıkları için uygulayabileceğiniz doğal bakım maskeleri de var. Bunlardan birini tarif edelim: 2’şer tatlı kaşığı yulaf unu ve buğday özüyle 4 tatlı kaşığı üzüm pekmezini güzelce karıştırın ve bir tülbendin üzerine koyup dekoltenize yerleştirin. 20 dakika boyunca uzanın, sonra da maskeyi sürdüğünüz bölgeyi yıkayın. Dekolte bölgesi için son derecede faydalı olan bu uygulamanın ardından cildinize buğday yağı ile masaj yaparsanız sonucun etkisi daha da artar.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?