http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Yaşlanmasını Önleyen Doğal Maskeler

                  Cilt Yaşlanmasını Önleyen Doğal Maskeler

Güzel, genç ve bakımlı bir cilde sahip olmak, her kadının en büyük arzusudur. Ancak hızla geçen zaman, cildimize çok da iyi davranmıyor. Hava koşullarının, özellikle güneşin, cilt üzerindeki kötü etkileri, yıllar geçtikce yüzümüde daha belirgin izler bırakıyor. İyi bir genetik mirasa sahip olmak bile bu izlerin, kötü koşullarda daha çok artmasını engelleyemiyor. İleri yaşlarda da güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsak, henüz daha cildimizde, yaşlanma belirtileri başlamadan, ona bakmalı, temizleyip, beslemeliyiz. Cilt bakımı denince, aklımıza, temizleme, tonik ve nemlendiriciden oluşan rutin bakım geliyor. Ancak, sadece bu rutin bakımı yaparak, cildimizi ileriki yıllara hazırlayamayız. Rutin cilt bakımının yanı sıra, cildimize, belirli aralıklarla, besleyici, yumuşatıcı ve varolan cilt esnekliğini koruyucu maskeler  de uygulamalıyız.

cilt yaşlanmasını önleyen maskeler
Cilt yaşlanmasını önleyen bu maskeleri , market ya da cilt bakımı ürünleri satan dükkanlardan  almak yerine , evimizde, çok kolaylıkla elde edebileğimiz malzemelerle de yapabiliriz. Aynı etkiyi sağlayan bu çok pratik maskeler sayesinde, kozmetiklere avuç dolusu paralar vermekten kurtulabileceğimiz gibi, her evde bulunan bu malzemelerin doğal olması nedeniyle, kozmetiklerin, kimyasal etkilerinden de korunmuş oluruz.

Cilt yaşlanmasını önleyen doğal maskeler, dendiğinde, akla gelen her evde kuşkusuz bulunan, mucizevi malzemeler:

-Yoğurt
-Bal
-Yumurta ,  doğal cilt bakım maskeleri hazırlarken temel ihtiyaçlarımızdır. Özellikle yaşlanmayı önleyen maskeler hazırlarken, gereksinim duyacağımız diğer temel bir öge de, cilt üzerindeki  gençleştirici, besleyici etkilerinin, yıllardır yapılan araştırmalarla ispatlandığı, bitkisel yağlardır. Cilt bakımı için kullanan bitkisel yağların en etkili ve tercih edilenleri ise:

-Hindistancevizi yağı

-Argan yağı

-Badem yağı , maskelerde kullanılma oranları cilt tipine göre değişir.

Bu tarzda maskeler yaparak, çok daha az kırışıklık sorunu yaşar ve yaşlılığa rahatlıkla meydan okuyabilirsiniz. Denemeyi mutlaka deneyin, deneyin ki farkı görün.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?