http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Jel

 

Yıllar geçtikçe cilt esnekliğini kaybeder ve bu durum zamanla ilerler, belki de yaşlanmanın etkisi der burum için gerekli önlemleri almayı ihmal edebiliriz. Evet yaşlanmayı durduramayız ama yavaşlatabiliriz. Vücudumuzda belli bir noktadan sonra bağ dokusunu uyaran kolajen elastin yapımını azaltarak, hücre yenilenmesi yavaşlar. İşte yaşlanma başlıyor diyebiliriz. Dışarıdan herhangi müdahale olmadığı müddetçe genetiğimize bağlı çeşitli belirtileri ile karşı karşıya kalırız. Kimyasal kozmetik dünyasının en pahalı ürünleri karşıtı sıkılaştırma yapabilen ürünlerdir ki az olanı bile yaklaşık 200-300 TL civarındadır paraya alabileceğiniz ürün 15 mL den fazla değildir. Bir çok kişinin ürünler ayıracak yeteri kadar bütçesi olmayabilir bundan da önemlisi içerisinde bulunan kimyasal maddeler cildiniz zararlı olabilir. Eğer sizlerde bakımı konusunda doğal yöntemleri tercih edenler arasında iseniz kimyager güzellik uzmanı Şems Aslan sizler sıkılaştıran yıkama jelini mutlaka denemelisiniz.

cilt-sikilastirici-jel-sems-aslan

Cilt Sıkılaştırıcı Yıkama Jeli

Malzemeler:

Bir tane katranlı kükürtlü sabun

Bir avuç badem

500 ML su

Hazırlanışı:

Öncelikle 500 ml su içerisinde bademleri bir gece bekletin. Sabah suda ıslatılmış bademleri blender yardımıyla öğütün, elde edilen badem sütünü ısıtın. Katranlı kükürtlü sabunu rendeleyin ve ısıtılmış badem sütünü rendelenmiş sabunun üzerine dökün, 12 saat bekletin. Sabah akşam kullanabilirsiniz.

Cilt için faydaları: Ölü hücreleri temizler, botoks etkisi yapar, cildi nemlendirir ve sıkılaştırır, sivilceleri kurutur, cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?