http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Jel

Yıllar geçtikçe cilt esnekliğini kaybeder ve bu durum zamanla ilerler, belki de yaşlanmanın etkisi der ve burum için gerekli önlemleri almayı ihmal edebiliriz. Evet yaşlanmayı durduramayız ama yavaşlatabiliriz. Vücudumuzda belli bir noktadan sonra bağ dokusunu uyaran kolajen ve elastin yapımını azaltarak, hücre yenilenmesi yavaşlar. İşte yaşlanma bu noktadan sonra başlıyor diyebiliriz. Dışarıdan herhangi bir müdahale olmadığı müddetçe genetiğimize bağlı çeşitli yaşlanma belirtileri ile karşı karşıya kalırız.

Kimyasal kozmetik dünyasının belki de en pahalı ürünleri yaşlanma karşıtı ve sıkılaştırma yapabilen ürünlerdir ki en etkisi az olanı bile yaklaşık 200-300 TL civarındadır ve bu paraya alabileceğiniz ürün 15 mL den fazla değildir.

Bir çok kişinin bu ürünler için ayıracak yeteri kadar bütçesi olmayabilir ve bundan da önemlisi içerisinde bulunan kimyasal maddeler cildiniz için zararlı da olabilir. Eğer sizlerde cilt bakımı konusunda doğal yöntemleri tercih edenler arasında iseniz kimyager ve güzellik uzmanı Şems Aslan sizler için cilt sıkılaştıran yıkama jelini mutlaka denemelisiniz.

cilt-sikilastirici-jel-sems-aslan

Cilt Sıkılaştırıcı Yıkama Jeli

Malzemeler:

Bir tane katranlı kükürtlü sabun

Bir avuç badem

500 ML su

Hazırlanışı:

Öncelikle 500 ml su içerisinde bademleri bir gece bekletin. Sabah suda ıslatılmış bademleri blender yardımıyla öğütün, elde edilen badem sütünü ısıtın. Katranlı kükürtlü sabunu rendeleyin ve ısıtılmış badem sütünü rendelenmiş sabunun üzerine dökün, 12 saat bekletin. Sabah akşam kullanabilirsiniz.

Cilt için faydaları: Ölü hücreleri temizler, botoks etkisi yapar, cildi nemlendirir ve sıkılaştırır, sivilceleri kurutur, cilde parlak ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?