http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Rengini Dengeleyen Maske

Cilt Rengini Dengeleyen Maske

İlerleyen yaş faktörü ile birlikte cilt renginde değişmeler meydana gelebilir. Bu renk değişimlerine zararlı güneş ışınları ve vücudun pigment oranının düşmesi de etki etmektedir. Kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar için ciltte görülen bu renk değişimleri her daim sorun olmuştur. Pürüzsüz, parlak ve lekesiz bir cilt isteyenler için bu yazımızda cilt rengini dengeleyen maske tarifi sunacağız;

Cilt rengini eşitleme

Malzemeler

  • Gül suyu
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı beyaz kil
  • 2-3 damla greyfurt suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Evinizde kolayca ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz cilt rengini dengeleyici maske için öncelikle maydanozları blenderden geçirin. Ardından diğer malzemeleri de içerisine ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi uyumadan önce ve temizlediğiniz cildinize uygulayın. Haftada 3-4 defa uygulayabileceğiniz maskeyi gece yüzünüze sürün ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeyi çıkarın.

Cilt rengini dengeleyen maske içerisinde yer alan gülsuyu ve greyfurt suyu amacınıza ulaşmanız için en önemli ikilidir. Ayrıca maydanoz da içerdiği C vitamini sayesinde cilt rengini dengelemede son derece etkilidir.

Cilt rengini dengeleyici maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Çünkü temizlenen cilt üzerinde bulunan yağlar yok olacağı için maske cildinize daha iyi bir şekilde nüfuz edecektir.

Cilt güzelliğine önem verenler ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için önermiş olduğumuz maske tarifi ölü hücrelerin ciltten ayrılmasını ve kolajen artışını sağlayarak cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır. Cilt problemleriniz için kremlere ve güzellik merkezlerine tonlarca para harcamanıza gerek yok. Sizlere önerdiğimiz cilt rengini dengeleyen maske tarifini evinizde kolayca hazırlayarak cildinizin istediğiniz görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca güzel bir cilde sahip olmak için doğal yöntemleri tercih etmek kimyasal içerikli ürünlere göre daha uzun süreli ve kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?