http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Nemlendiren Maske Tarifleri

Cilt  Nemlendiren Maske Tarifleri

 

                      Yüz yıllardır, kadınların en büyük sorunlarından biri olmuştur, ciltlerini nemlendirecek doğal çözümler bulmak. Çünkü, nemlenen cilt güzelleşir, tazelenir, yaşlanmaya karşı koyar.Özellikle kuru ciltlerin en önemli sorunlarından olan kuruluğun  çözümünde her türlü cilt bakımı kadınlar tarafından denenmiştir. Ciltlerde oluşan kuruluk , soyulmalara pul pul  görüntüye de   yolaçar. Sağlıksız bir görüntü oluşur. Bu nedenle cildin sürekli nemli tutulması dışarıdan doğal ürünlerle takviye edilmesi elzemdir.

Cilt Nemlendiren Maske tarifleri

 

Doğal Reçeteler

 

– Bu amaçla kullanılan maskelerden biri, yumurta sarısı ve bal ile  hazırlanan karışımdır. Macun haline getirilerek cilde uygulandıktan sonra bir süre bekleyip ılık suyla yıkanmalı.

 

-Yarım bardak ahududu ve bir miktar süt kreması da hazırlanıp uygulandığında aynı şekilde uygulanabilir.

 

– Cilt  Nemlendirmede kullanılan en önemli malzemelerden biri de bal. Yine çok değerli bir cilt bakımı ürünü olan gülsuyu ile karıştıracağınız bir kaşık balla cildiniz son derece nemlenip tazelenir.

 

Cildi nemlendirmek için kullanılan bu tür maskelerin  uygulanması yanında diğer bazı önlemler, yaşam biçimindeki ufak bazı değişikler de cildin nemlendirilmesini kolaylaştırıp hızlandırır. Ö zellikle beslenme biçiminize dikkat ederek , gerekli vitaminleri düzenli olarak alarak, cildinizin sürekli nemli ve taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında gün içinde çok fazla tüketilen çay, kahve, sigara gibi tütün ürenlerinin tüketimi cilt nemliliğinde olumsuz etkileri vardır. Bu nedenle bu tür ürünleri de tüketmekten vazgeçip sağlıklı bir cilde sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce, o ana kadar yaptığınız tüm işlemlerin zahmetini de göz önünde bulundurmalı ve daha iyisini yapabilir miyim sorusunu kendinize sormalısınız. Hiçbir şekilde daha iyisini başarmaktan çekinmeyin ve kendinize olan güveninizi de kaybetmeyin. Cilt bakımı her kadın için oldukça önemli olmakla birlikte, size farklı hissettirecektir de; bunu sakın unutmayın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?