http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Lekeleri için Tonik

Cilt Lekeleri İçin Tonik

Kadınların cilt bakımı konusunda ne kadar hassas olduğunu biliyoruz. Bu kadar önem verdikleri ciltlerinde zamanla ya da her hangi bir dış etkiyle oluşabilen lekelerin oluşmasının kadınlar üzerindeki etkisini düşününce, onların ne kadar panik olabileceklerini anlıyoruz.

 

Cilt lekeleri, zamanla yaştan dolayı olduğu gibi, güneşte çok fazla kalmaktan ya da doğuştan itibaren ciltte oluşabilmekte. Doğuştan olan lekelerin değişik tedavi ve bakım gerektirdiği gibi zamanla oluşan lekeler için de  zamanında yapılacak koruyucu bakım dışında,  bu lekeler oluştuktan sonra da bu lekeleri gidermek için kullanılan bir çok  tipte cilt lekeleri için tonik bulunmaktadır.

Cilt lekeleri için tonik tarifleri

Cilt sorunlarına ve lekelerine  en iyi gelen toniklerden biri  de papatya toniği. Kurutulmuş papatya çiçekleriyle hazırlanan toniğin cilde uygulanması cilt lekesi olanlarda olumlu sonuçlar doğurmakta. Bu gibi durumlarda, sorunlar yaşamamak adına; doğru tedavi yöntemlerini uygulamaya dikkat etmelisiniz. Cilt lekeleri, oldukça önemli sorunların habercisi de olmakla birlikte; burada verdiğimiz tedavi yöntemlerinin yanı sıra, iyi bir hekime de ‘’gerektiği takdirde’’ danışılması gerektiğini unutmayınız.

 

Cilt lekeleri için  kullanılan diğer bir tonik , karbonatla hazırlanan, zeytinyağı ve limon içeren toniklerdir.  Özellikle, ileri yaşlarda, yıllarca düzenli bakım yapılmamış, ciltlerde, güneş ışığına aşırı maruz kalındığında ortaya çıkan lekeler için uygulanan bir diğer tonik de gülsuyu, greyfurt suyu ile hazırlanan bir toniktir.  Bunların dışında aspirinli tonik olarak adlandırılan bir tonik de bu tip sorunların çözümünde kullanılmakta.

 

Tüm bu ürünlerin etkisi, düzenli kullanımda  oldukça iyi sonuçlar verse de cilt lekeleri için yapılması gereken en önemli şey, henüz cildimiz lekesiz, pürüzsüz  ve sağlıklıyken düzenli cilt bakımı yapmak.  Her kadın için oldukça önemli olan bu durum, size her daim daha da iyi hissettirecektir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?