http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Lekeleri için Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekeleri için Tedavi Yöntemleri

Başta güneş ışınları olmak üzere çeşitli sebeplerle ortaya çıkan cilt lekeleri birçok kadının canını sıkan cilt sorunları arasında üst sıralarda yer alıyor. Cilt lekeleri için uygulanan çeşitli tedaviler var; bunlardan birini denemeye karar vermeden önce lekelerin oluşum sebebini öğrenmek ve bu doğrultuda bir leke tedavisi yaptırmak gerekiyor. Aşağıda cilt lekeleri tedavisi için kullanılan yöntemler hakkında kısa bilgiler bulabilirsiniz:

Cilt Lekesi Tedavi yöntemleri

PRP ile leke tedavisi:

PRP yöntemi hastanın kendi kanının alınması, bu kanın trombositten yana zengin olan bölümünün ayrıştırılıp mikroenjeksiyonlar yoluyla lekeli bölgelere enjekte edilmesi şeklinde uygulanıyor. Ciltte birkaç saat sonra ortadan kaybolan kızarıklıklar oluşmasının dışında herhangi bir olumsuzluk yaratmayan bu yöntemin uygulanmasından 3 – 4 hafta sonra cilt ve sivilce lekeleri ciddi oranda hafifliyor.

Peeling:

Hafif, orta derinlikte ve derin olmak üzere 3 farklı seviyesi olan peeling uygulamalarının orta ve derin seviyede olanlarının mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Bu yöntem cildin hasar görmüş, lekelere maruz kalmış, renk değişimine uğramış tabakalarının soyularak ortadan kaldırılması ve sağlıklı tabakanın ortaya çıkarılması esasına dayanıyor.

Cilt lekeleri için fraksiyonel lazer uygulaması:

Fraksiyonel lazerin diğer lazer sistemlerinden farkı yan etkilerinin daha az olması, daha iyi sonuçlar vermesi ve iyileşme süresinin daha kısa olması olarak sıralanabilir. Kişilere hafif çarpma hissi dışında herhangi bir ağrı veya acı vermeyen bu lazer sistemi ciltteki yüzeysel renk bozukluklarının, güneş lekelerinin, sivilce izlerinin, yaşlılık ve lohusalık lekelerinin giderilmesini sağlıyor.

Mezolift:

Cilt lekelerine yönelik tedaviler lekeleri ortadan kaldırıyor veya görünümlerini fark edilir derecede hafifletiyor ama lekelerin bir süre sonra geri gelmesi söz konusu olabiliyor. Renk açıcı maddelerle yapılan mezolift uygulaması cildi içten dışa doğru tedavi ederek lekenin geri gelmesini önlüyor.

 

Tabi uygulamalar için belli bir maddi güce sahip olmanız gerekiyor.Eğer cilt lekeleriniz çok ileri düzeyde değilse daha önce yayınladığımız tarifi inceleyebilirsiniz.http://ciltbakimin.com/cilt-lekeleri-icin-dogal-maske-tarifleri

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?