http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Lekeleri için Peeling

Cilt Lekeleri için Peeling

Uzun süre makyaj altında kalan cilt hava alamaz. Bununla birlikte kirli hava ve stres cildin olumsuz olarak etkilenmesine sebep olur. Bu yüzden cildin düzenli olarak cilt tipine uygun maddelerle temizlenmesi gerekir. Bunun dışında belirli aralıklarla ciltteki ölü hücreleri atmak gerekir.

cilt lekeleri için peeling

Özellikle yağlı cilt tipi için gerekli olan peeling yöntemi cilt bakımının en önemli aşamasıdır. Bu cilt temizleme yöntemini yaparken kullandığınız maddeye çok dikkat edin. Özellikle yağlı ürünler olmaması çok önemlidir. Sizlere evde yapabileceğiniz cilt lekeleri için peeling tarifi vereceğiz.

Peeling yapmadan önce yüzünüzü her zamanki yönteminiz ile temizleyin. Cilde peeling yapmak için en uygun zaman uyumadan önce yapılmasıdır. Cilt temizlendikten sonra 3 yemek kaşığı tuz ve yağsız yoğurt karıştırılır. Bu karışımı cildinize dairesel hareketler ile 1- 2 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra ılık su ile yıkayıp nemlendirici krem veya gece kreminizi sürün.

 

Az önceki tarifin haricinde, evde yapabileceğiniz başka bir peeling tarifi daha verebiliriz. Bunun için, 1 orta boy havucu rendeleyin ve içerisine yarım tatlı kaşığı kadar yulafı ekleyin. Bu karışımı tüm peeling uygulamaları gibi dairesel hareketlerle yüzünüze 1 – 2 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu tarif hem ölü hücrelerden temizler hem de cilde canlandırıcı etkide bulunur. Bunu düzenli olarak ayda 2 ya da 3 kez yapmanızda fayda vardır.

Cilde yapılan maske ve peelingler için en önemli detay bunların belirtilen aralıklarla düzenli olarak yapılmasıdır. Çünkü cildiniz kabullendiği ürünleri düzenli olarak aldıktan sonra, kendini ona göre yeniler.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?