http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Lekeleri için Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri için Elma Sirkesi

Işıl ışıl, lekesiz ve  sivilcelerden arınmış bir cilt bütün bayanların hayalidir. Bunun için kozmetik ürünlere hatırı sayılır miktarda para harcıyoruz. Yine de leke tedavisi istediğimiz sonucu vermiyor ve farklı markaların ürünlerini deneyerek yüzümüzü deney tahtasına çeviriyoruz.  Oysa ki evdeki malzemelerle ve büyüklerimizin sihirli formülleriyle cilt problemlerimizin üstesinden gelmek mümkün. Kozmetik sektörünün bu kadar gelişmemiş olduğu yıllarda anneannelerimizin, ninelerimizin ciltleri nasıl bu kadar pamuk gibi ve lekesizdi hiç merak ettiniz mi? Bunun en önemli nedeninin cilt lekeleri için elma sirkesi ile yapılan bakım olduğunu biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız, hepinizin evinde bulunan ve fiyatı son derece uygun olan elma sirkesi ile cilt lekeleri bir aylık bir kür ile inanılmaz derecede yok oluyor.

güneş lekelerine pratik çözümler

Cilt bakımı için kullanacağınız elma sirkesini muhakkak katkı maddesiz ve organik olmasına dikkat ediniz. Hatta kendiniz evde birkaç denemeden sonra elma sirkesi yapmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Elma sirkesini direk olarak sivilcenizin üzerine sürebileceğiniz gibi yarı yarıya sulandırarak cildinize tonik olarak kullanabilirsiniz.  Buhar banyosu yapmak için ise bir litre suyun içerisine ( klorsuz su kullanınız ) ve dokuz çorba kaşığı elma sirkesini ekleyip kaynama seviyesine kadar ısıtınız. Başınızın üstüne bir havlu kapatarak buharın cildinize nüfus etmesini sağlayınız. Haftada iki defa buhar banyosu yapabilirsiniz. Tonik olarak ise günlük cilt temizliğinde yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini her gün kullanabilirsiniz. Su yerine maden suyu ile yapacağınız karışım cildinize daha faydalı olacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?