http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Kırışıklıkları İçin Doğadan Yardım Alın

Cilt Kırışıklıkları İçin Doğadan Yardım Alın

 

Yıllar geçtikçe, teknolojinin yarattığı etmenler, makyajın yarattığı etkiler ve hücrelerin yaşlanmasıyla cilt de yaşlanır. Kozmetikler ya da makyaj malzemeleri de cildimizin yıllarca iç ve dış etmenlerden gördüğü zararı kapatamayacak duruma gelir. Sağlıklı ve düzenli bir yaşam, sigara ve alkolden uzak durmak cildimizin yaşlanmasını olabildiğince geciktirir. Bizde doğru bir şekilde bakımını yaptığımız cildimizi yaşlılık belirtileri olan kırışıklıklardan da korumaya çalışırız. Cilt kırışıklıklarını ortadan kaldıran kremler ya da serumlar vardır. Cildimizde işe yarayacağı da doğrudur ancak her konuda olduğu gibi doğadan yardım almak, çok daha sağlıklı bir cilde sahip olacağımız anlamına gelir. Önce krem ve serumlardan, ardından doğal ilaçlardan bahsedelim.

 

Serum ya da krem kullanacaksanız öncelikle yüzünüzü iyice temizlemeniz gerekir. Bu cilt bakımı için de gereklidir. Yüz serumları cilde sürüldüğünde, kısa sürede emilir. Özellikle su bazlı olan serumların etken maddeleri, cildin alt katmanlarına nüfuz eder. Bu nedenle az miktarda serumu avuç içlerine yayarak boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüze sürün, cildin serumu iyice emmesini bekledikten sonra nemlendirici krem kullanın. Piyasada bir çok markanın cilt tipinize uygun serumunu ve kremini bulmanız mümkün. Biz şimdi sizlere doğal serumlardan bahsedeceğiz:

Cilt kırışıklığına maske

  • Yumurta akı ve bal gerekli malzemeler. 1 yumurta akı ile 1 yemek kaşığı balı iyice karıştırarak yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın.
  • Isırganotu ile yüzünüzü her gün yıkarsanız, yüzünüz gerginleşir.
  • Kaymak ve elma gerekli malzemeler. Elmanızı soyun ve 2 tatlı kaşığı kaymakla, mikserden yardım alarak bir iki dakika karıştırın. Karışımı cildinize yayın ve bu işlem sonrasında temiz bir bezle yüzünüzü de kapatın. On dakika sonra yüzünüzü silin ve ılık suyla yıkayın.
  • 1 yumurtanın akı, pirinç unu, süt ve acı badem yağı gerekli malzemeler. Aynı miktardaki yağı, pirinç ununu ve yumurta akını karıştırın. Krem kıvamına gelmesi için sütle yoğurun. Kremi, banyodan bir saat önce uygulayın ve duş esnasında yıkayın. Haftada bir kez uygulamak yeterli.

 

Boyun kırışıklıkları için; 1 yemek kaşığı gliserini 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, yatmadan önce masaj yaparak boynunuza uygulayın. Uyandığınızda boynunuzu soğuk suyla yıkayın.

 

Göz çevresi kırışıklıkları için; 1- Yumurta akını göz kenarlarına ve kırışıklıkların oluştuğu ağız kenarı gibi bölgelere sürerek, kurumasını bekleyin. Biraz bekleyin ve soğuk suyla durulayın. 2- 1 büyük havucun suyunu çıkararak buna 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin. Karışımı 2 saat buzdolabında soğutun. Soğuyan karışımı gözaltları ve çevresine sürerek yarım saat bekleyin.

 

Not: Havucun suyunu çıkarabilecek bir ekipmanınız yoksa rendeleyerek de kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?