http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Detoksu

Cilt Detoksu

 

                      Cildimiz aslında bizim en büyük organımızdır. Aynı zamanda dış koşullarla bağlantısı olan ve bu koşullardan çok fazla etkilenen  bir organımızdır. Bu nedenle dışarıdaki pis hava , güneş, soğuk hava gibi etkiler ile gözenekleri sık sık tıkanır, bir çeşit kirlenme yaşar. Tüm bu dış koşulların zararlı etkilerini zaman zaman gidermek, cildi temizleyip, ferahlatabilmek için, cilt bakımı yanında belirli aralıklarla cilt detoksu uygulamak , cilti rahatlatıp, tazelemek için günlük cilt bakımı yanında en iyi  yoldur.

 

Cilt detoksu dendiğinde, beslenmede alınacak bir çok önlem gelse de , cilt detoksu batıda, beslenme farklılığı yanında, her gün uygulanacak yoga seansı, yürüyüş ya da yüzme programlarıyla destekleniyor. Dolayısıyla beslenmede uygulanan detoks , vücut derisinin çalışarak , hareket ettirilerek de, canlanması sağlanıyor.

Sıkı cilt için yapılması gerekenler

– Beslenmede uygulanan detoksa gelirsek, cilt detoksunun en önemli unsurunun, şeker diyeti olduğunu söyleyebiliriz. Derideki kolejene zarar verdiği için şekerin mümkün olduğu kadar azaltılması hatta detoks süresince hiç tüketilmemesi gerekiyor.

 

– Bir diğer detoks kuralı ise protein içeren besinlerin de minimuma indirilmesi. Bunun nedeni ise proteinlerin hormonal yapı üzerindeki etkileri. Hormonal yapıdaki değişimler ise ciltte , yağlanma, akne gibi sorunlara yol açabilir.

 

-Cilt detoksu süresince rahatlıkla ve bol bol tüketebileceğimiz besinler ise sebze ve meyveler.

 

– Tüm bu beslenme diyetini uygularken düzenli olarak her gün yapacağımız hafif bir spor ya da yoga seansı ve tabi ki düzenli cilt bakımı, bu detoksun etkisini arttırıyor.

 

Cildinizle ilgili sürekli sorunlar yaşıyor, bir yerden sonra buna çözümler arıyorsanız; bunların en iyi karşılığı detokstur. Hiçbir şekilde çekinmemeli ve zamana ayak uydurmalısınız. Bir yerden sonra cilt detoksunun etkilerini görecek ve kendinize ayrı bir şekilde hayran kalacaksınız.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?