http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Beyazlatmak İçin Krem

Cilt Beyazlatmak İçin Krem

Cilt renginin koyu ya da açık oluşu vücuttaki melanin miktarına bağlıdır. Cildin en üst katmanı renksizken, 1. ve 2. tabakalarda melanin bulunur. Bu da cildin rengini belirler.

 

Özellikle sıcak bölgelerde melanin sayısı daha fazla olur. Çünkü bu sayede cilt daha koyu bir renge bürünerek kendini güneşten koruma ihtiyacı hissedecektir. Bu sebeple güneşte uzun süre kalındığında tenimizin rengi birkaç ton koyulaşır. Güneş ışınları ile beraber ciltte yaşlanmalar da meydana geldiğinden, ciltte koyu halkalar ya da yüzeysel kararmalar meydana gelebilir.

Cilt beyazlatmak için maske tarifleri

Son dönemlerde beyaz ciltlerin çok daha çekici olduğu yönünde çıkan haberler, özellikle bayanlarda cilt beyazlatma isteğini artırabilir. Bu bağlamda, doğal yöntemlerle veya piyasada cilt beyazlatmak için krem satan yerlerden, kremler temin ederek cilt beyazlatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Cildin rengini açmak amacıyla kremler sayesinde cilt, eski ışıltısına ve aydınlık görünümüne ger döner. Ciltteki koyu lekeler, güneş lekeleri, sivilce izleri azalır. Özellikle doğal içeriğe sahip kremler; melanin üretimini sınırlayarak, kahverengi lekelerin rengini açar ve cilt rengini aydınlatır. Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması işleviyle beraber, ciltteki sararmayı da giderir.  Bu kremlere birkaç örnek verecek olursak; Fair and Lovely, Herbaderm, Proscin ve Herbal Mix gibi ürünleri sayabiliriz.

 

Kremlerin yanı sıra doğal yöntemlerden de yardım almak mümkün. Öncelikle cildimizi her gün düzenli olarak temizlemeliyiz. 3-4 günde bir peeling yaparak da ölü hücrelerimizden ve dolayısıyla ölü derimizden kurtulabiliriz.

 

Bir iki tane de doğal beyazlatma uygulamasından bahsedecek olursak; yumurta akını beyazlamasını istediğiniz bölgeye sürün ve yarım saat bekledikten sonra yıkayın. Bunu haftada bir ya da iki kez uygulamak, daha beyaz bir cilde sahip olmak için yeterli olacaktır.

 

Bu tip doğal yöntemleri kullanmak cildiniz için, kremlere göre her zaman daha sağlıklıdır. Zira kremler kimyasal maddeler içermektedirler.

 

Faklı bir doğal yöntem olarak ise maydanoz yöntemini uygulayabilirsiniz. Bir demet maydanozu doğrayıp, kaynar suyun içine atın ve yaklaşık olarak 30 dakika dinlendirip maydanozun suyunu süzün. Süzdüğünüz bu maydanoz suyunu günde 2-3 defa yüzünüze sürün. Hepsi bu kadar. Ayrıca artan suyu atmayıp dolabınızda, daha sonra tekrardan kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Çünkü maydanoz suyu, faydalı etkisini kaybetmeden 1 hafta buzdolabında bekletilebilmektedir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?