http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Beyazlatıcı Bitkisel Maskeler

Cilt Beyazlatıcı Bitkisel Maskeler

Cilt beyazlatıcı domates maskesi nasıl yapılır?cilt beyazlatıcı maskeler nasıl yapılır?cilt beyazlatıcı evde maske yapımı.cildi anında beyazlatmak mümkün mü?cilt beyazlatıcı bitkisel krem tarifi.cilt beyazlatan doğal yüz maskeleri
cilt beyazlatmak için bitkisel çözüm önerileri.cilt beyazlatıcı maske tarifinin püf noktaları.cilt beyazlatıcı yüz maskeleri için pratik tarifler.

Beyaz cilde sahip olmak çoğu kişinin hayalidir. Çünkü beyaz cilt diğer cilt tonlarından daha asil ve hoş görünür. Bayanlar beyaz cilde kavuşmak için birçok yönteme başvurmakta ve bazen istekleri hüsran ile sonuçlanabilmektedir. Ancak doğal bitkisel maskeler ile cilt beyazlayarak, daha açık bir tene kavuşmak mümkün olabilir.

Cilt beyazlatmak için maske tarifleri

Cilt Beyazlatan Bitkisel Maskeler

Cilt Beyazlatıcı Maske

  • 1 tane yumurta beyazı
  • 2-3 damla lavanta yağı
  • 2 çorba kaşığı fasulye unu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Uygun bir kabın içinde verilen tüm malzemeler krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazır hale gelen maske düzgün bir şekilde cilde sürülür ve 15-20 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile temizlenir. Cilt beyazlatıcı maske haftada bir defa uygulanabilir.

Cilt Beyazlatıcı Maske

  • 1 tane domates rendesi
  • Yeteri kadar un

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Domates rendesi bir kasenin içine alınarak, krem kıvamı alana kadar un eklenir. Hazır hale gelen maske yüzün her tarafına eşit şekilde sürülür ve birkaç dakika bekletildikten sonra hemen yıkanır. Domates maskesi ciltte fazla bekletilirse asitli olduğundan dolayı cildin kızarmasına ve tahriş olmasına yol açabilir. Domates maskesi sayesinde cilt beyazlayarak ölü tabakalardan arınır. Ayrıca akne ve siyah nokta tedavisi için de uygun bir maske tarifidir.

Cilt Beyazlatıcı Maske

  • 3-4 damla taze limon suyu
  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı şeftali suyu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzemeler uygun bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım göz çevresi haricin yüz ve dekolte bölgesine eşit şekilde sürülerek 10 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile maske yüzden arındırılır. 2 ay her hafta cilt beyazlatmak için uygulanabilir. Daha sonraki aylarda haftada iki defa uygulanabilir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?