http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Cilt bakımı konusunda özellikle bayanlar çok fazla hassas olabiliyorlar. Pürüzsüz, parlak ve mükemmel bir cilde sahip olabilmek adına cilt bakımının incelikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan internet ortamındaki ya da televizyonlardaki herhangi bir bakım kürünü veya öve öve önerilen herhangi bir bakım kreminin, içeriğine dikkat edilmeksizin satın alınıp uygulanması bazen ciltte istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple cilt bakımı konusunda cilde uygulanacak olan cilt temizleyicilerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Cilt bakımında Yapılan Hatalar

Cilt bakımında yapılan hatalar konusunda, cilt temizleyicilerin içeriğinin bilinmesi gerektiği konusuna biraz daha değinecek olursak, özellikle Sodium Lauryl Sulfate yani kısaca SLS ve Sodium Laureth Sulfate yani kısaca SLES maddelerinin, satın alacağınız cilt temizleyicilerde, jellerde veya şampuan gibi maddelerin yapımında kullanıp kullanılmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. SLS içeriği vücuttaki yağı çözücü etkiye sahip olduğundan dolayı bu ürünün ciltte kuruluğa sebep olacağı araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Bu sebeple cilt bakım ürünü satın alacağınız zaman mutlaka ürünün içerik kısmını okuyun. Bu sadece bir örnekti fakat siz, satın alacağınız ürünlerin içeriğindeki diğer maddeleri de araştırdıktan sonra ürünü satın aldığınız takdirde, cildinize zarar verici kimyasallar içeren ürünleri satın almaların önüne geçmiş olursunuz.

Satın alınacak ürünün dikkat edilmesi kadar, satın aldığınız ürünlerin de son kullanma tarihlerini sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Zira uzun süreli kullanımlar sonucunda kullandığınız ürünün son kullanma tarihine bakmak aklınızdan çıkabiliyor. Yapılan bir araştırmaya göre ise kadınların büyük bir çoğunluğunun bu hususa dikkat etmeyerek, son kullanma tarihi geçmiş ürün kullanıldığı tespit edilmiştir.

Ürünler haricinde, ürünlerin uygulanması aşamasında belli başlı hatalar yapılmaktadır. Örneğin, maske ve kremleri göz çevresine uygulamak bunlardan bir tanesidir. Unutulmamalıdır ki hiçbir maske veya krem, göz çevresine uygulanmaz. Göz çevresi hassas bir yapıya sahiptir ve bu tip durumlarda göz çevrenizin şişmesi ve mikrop kapması yüksek bir ihtimaldir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?