http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Bakımında Doğal Ürün Kullanımı

Cilt Bakımında Doğal Ürün Kullanımı

Kadife gibi ve parlak bir cilde sahip olmayı herkes ister ancak bunu başarabilmek için biraz uğraşmamız gerekir. Öncelikle düzenli bir bakım, dengeli beslenme ve spor yapmak sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlardandır.

 

Bayanların cilt bakımına daha çok önem verdiğini düşünerekten, eğer makyaj kullanıyorsanız ilk önce cilt bakımı için her gün makyajınızı güzelce temizlemeli, tonikle veya gül suyuyla yüzünüzü toksinlerden arındırmalısınız. Nemlendirmek için ise yaşınıza ve cilt tipinize uygun bir krem kullanarak rutini tamamlamalısınız.

cilt bakımı doğal

Arada bir peeling yapmak ve jellerle yüzünüzü temizlemek de cildinize ışıltısını geri kazandırır. Bunların yanı sıra teninizi daha sağlıklı bir hale getirebilmek için doğal ürünler ile kendi maskenizi yaparak, cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

 

Siyah noktalarla ilgili probleminiz varsa eğer, bunun için limon suyu ve yoğurt karışımından faydalanabilirsiniz. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık olarak 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra, ılık su ile yüzünüzü temizlemeniz gerekmektedir. Bu karışımı haftada yalnızca 1 kez uygulayarak doğal yöntemler ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

cilt bakımı bitkisel

Siyah noktaların haricinde doğal yöntemler kullanarak kırışıklıklardan da kurtulmak mümkün. Bunun da tarifi tıpkı siyah nokta tarifi gibi kolaydır. Yapmanız gereken şeyler yalnızca 3 tatlı kaşığı kaymağı, soyulmuş elma ile beraber blendırda karıştırmak olacaktır. Daha sonrasında ise karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin ve yine ılık suyla yüzünüzü temizleyin. Bu karışımdaki kaymağın etkisi, cildinizi yumuşatıp kırışıklıkları gidermektir. Elmanın etkisi ise cildinizin diri kalmasını sağlamaktır.

 

Bu belirttiğimiz doğal yöntemler, en basit doğal maske yapımı yöntemleridir. Daha bu gibi birçok doğal yöntemlerle yapılan maskeler sayesinde, çoğu cilt sorununuza çözümler bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?