http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Bakımı Trendleri:DNA Onarımı

Cilt Bakımı Trendleri:DNA Onarımı

Yaşına göre çok genç bir görünümü ve güzel bir cildi olan ünlülere özendiğiniz oluyor mu? Bunu nasıl sağladıkları hakkında fikriniz vardır; onlar için görsellik çok fazla önemli ve sürekli yeni cilt bakımı trendlerini takip edip uyguluyorlar. Bu yazıda size bu trendlerden biri olan DNA onarımı hakkında bilgi vereceğiz.

 

Bizi yaşlandıran etkenlerden biri hızla akıp giden yıllar tabii, bu süreci durdurmak mümkün değil ama zamanın olumsuz etkilerine müdahale etmek mümkün. Cildimiz güneş ışınları, çevre kirliliği, stres, alkol, sigara gibi etkenlerden dolayı da yıpranıyor. Bu gibi etkenler hücrelerimizin DNA’sına zarar veriyor, kolajen üretiminin azalmasına yol açıyor. Bu da cildin çoğu zaman zamanından önce yaşlanmasına, esnekliğini ve ışıltısını yitirmesine, sarkmasına yol açıyor. Günümüzde kullanılan yaşlılık karşıtı cilt bakım ürünleri ortalama bir nemlendiricinin sağladığı faydaların da, anti – oksidan korumanın da ötesine geçerek DNA’nın gördüğü hasarları azaltmak veya ortadan kaldırmak amacına yönelik üretiliyor. DNA onarımı yapmaya yönelik ürünler cildin kuruluğunu gidermekle kalmıyor, belirgin bir şekilde canlanmasını ve daha güzel görünmesini sağlıyor.

Cilt Bakımında son moda DNA Onarımı

 

Tatile çıktığınız zaman bronzlaşmak için kendinizi güneş ışınlarına bırakıyorsunuz, zararlarını bilmenize rağmen sigaranızı keyifle içiyorsunuz, beslenmenize dikkat etmiyorsunuz, yeterince su içmiyorsunuz, düzenli uyumuyorsunuz, işyerinde yoğun strese maruz kalıyorsunuz, fazlaca alkol alıyorsunuz ve bütün bunlar size normalden daha hızlı bir şekilde yaşlanan bir cilt olarak geri dönüyor. Vücudun kendini savunma, tolere etme mekanizmaları var ama siz bu gibi konularda dikkatli olmazsanız, onlara yardımcı olmanız bir noktada çaresiz kalıyorlar. Bol kimyasal katkılı hazır gıda maddeleri, soluduğumuz kirli hava; bunlar hep DNA’mızın zarar görmesine sebep oluyor. Ve bu zararın telafi edilmesi için çok fonksiyonlu yeni nesil bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?