http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cilt Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Cilt Bakım Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Hepimiz bakımlı, güzel, yakışıklı, etkileyici ve genç görünmek isteriz ve bunu sağlayabilmek için kozmetik malzemeleri alır, doğal maske tarifleri hazırlar, yeni ürünler dener, yeni cilt bakımı yöntemlerini ve ürünleri takip ederiz. Bu tip yöntemler ve ürünler bize en parlak cümlelerle, en güzel fotoğraflarla tanıtılır ama cilt bakım ürünleri seçerken kriterimiz bunlar olmamalı. Bazı şeylere dikkat etmezsek değil daha güzel / daha yakışıklı bir hale gelmek, cildimize zarar vermemiz bile söz konusu olabilir.

cilt bakım ürünleri nasıl seçilir

Cilt tipine uygun bakım ürünleri seçmek çok önemli, bunun için de önce hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Kuru, yağlı, normal, karma ve hassas ciltler farklı bakım ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Egzama sorunu, çok fazla miktarda ve çok iri sivilceler gibi özel sorunlar için önce bir dermatoloji uzmanına başvurmak ve onun önerdiği ürünleri kullanmak gerekiyor. Cildinize birtakım kimyasal maddelerin temas etmesini istemiyorsanız ve/veya bu tip ürünler size zarar veriyorsa tercihinizi doğal bakım ürünleri arasından yapmalı veya doğal yöntemler uygulamalısınız ama bu konuda da titiz davranmanız gerekiyor. Doğal yöntemler çok popüler hale geldiğinden bu piyasada da kötü niyetli kişiler türedi zira. Ne tip ürünleri tercih ederseniz edin, cilt bakım ürünleri seçerken kaliteye öncelik vermeniz ve ürünün içeriğini gözden geçirmeniz gerekiyor. Çok pahalı ürünler o fiyatla orantılı faydalar sağlamayabilir veya size iyi gelmeyebilir, bütçenizi zorlayarak aldığınız pahalı bir ürün beklediğiniz sonucu vermeyebilir ama fiyatı fazla ucuz olanlara da kuşkuyla yaklaşın. Yüz ve göz çevresi için kullandığınız ürünlerin parafin, vazelin vb. ağır yağlar barındırmamasına dikkat edin. Antioksidan, kolajen ve UV koruyucu içeren ürünleri tercih edin.

Cilt bakım ürünleri

Seçtiğiniz ürünlerin yaş grubunuza uygun olması da çok önemli. Yoğun içerikli ürünler genç bir cilde faydadan çok zarar getirir; yaşlanmaya yüz tutmuş, yıpranmış ciltler ise hafif içerikli ürünlerle toparlanamaz. Sonuç itibarıyla bakım ürünlerinden umduğunuz faydayı sağlamanız bu ürünlerin yaşınıza, cilt tipinize, cilt sorunlarınıza ve hassasiyetlerinize uygun ürünler olmasına bağlı.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?