http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cildi Nemlendiren Bitkisel Yağlar

Cildi Nemlendiren Bitkisel Yağlar

Kozmetik ürünlerin içine uzun süre bozulmamalarını sağlamak için eklenen koruyucu maddeler, güzel bir renge ve kokuya sahip olmalarını sağlamak için çeşitli kimyasallar ekleniyor biliyorsunuz. Birçok kişi cilt bakımı için bu kategorideki kozmetikleri değil doğal ürünleri ve karışımları kullanmayı tercih ediyor. Kuru cildinizi nemlendirip yumuşatmak için kimyasal içerikli ürünler kullanmak istemiyorsanız nemlendirici bitkisel yağlar sizin için güzel bir alternatiftir.

Cilt Nemlendiren Maske tarifleri

Buğday yağı E vitamini yönünden zengin, nemlendirici etkisi yüksek olan bir doğal yağ türüdür. Ayrıca canınızı sıkan cilt lekeleri de bu yağın düzenli kullanımı sonucunda hafifler.

Cilt tarafından hızla emilen avokado yağı kuru ve yıpranmış ciltleri canlandırır. Avokado yağı kullanarak kendinizi erken yaşlanma sorunundan koruyabilirsiniz.

Cildinizin kuruluğunuzdan, elastikiyetini yitirmiş olmasından, göz altı kırışıklıklarından şikayetçiyseniz ceviz yağı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Jojoba yağı etkili bir doğal nemlendirici olmasının yanı sıra makyaj temizliği için de güvenle kullanabileceğiniz bir yağdır.

Zeytinyağı çatlamış dudaklardan matlaşmış saçlara, doğum çatlaklarından bakımsız tırnaklara kadar pek çok saç ve cilt sorununun çözümünde etkilidir. Kurumuş cildinize zeytinyağı ile cilt bakımı yaparsanız bir süre sonra cildiniz yumuşar, kırışıklıklar belirsizleşir.

İçeriği ve faydaları itibarıyla zeytinyağına yakın bir bitkisel yağ olan argan yağı cildi nemli tutar, sıkılaştırır ve yeni kırışıklıklar oluşmasını geciktirir.

Cilde kolayca nüfuz eden doğal bakım yağlarından biri de susam yağıdır. Susam yağı cildin kendini yenilemesini sağlayan kolajen maddesinin ve elastik liflerin normal seviyelerde kalmasına yardımcı olarak cilt yaşlanmasını geciktirir.

Keten tohumu yağı kullanarak cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Gül yağı cildi nemlendirir, sıkılaştırır ve mükemmel bir şekilde nemlendirir.

Doğal yağların cildinize maksimum derecede etki etmeleri için soğuk sıkma yöntemiyle elde edilmiş kaliteli tiplerini kullanmalısınız.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?