http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cildi Canlandıran Maskeler

Cildi Canlandıracak Birkaç Maske Önerisi

Özellikle son yıllarda, cildi canlandırıp güzelleştirebilmek adına; oldukça farklı öneriler sunulmakta ve tüm bunlar uygulanmaya çalışmaktadır. ‘’Nasıl daha iyi olabilirim?’’ sorusunu kendine soran her kadın, bu gibi yöntemlerden de mutlaka yararlanmaktadır.

 

Rutin bir şekilde bakımı yapılan ve temizlenen cildimizi daha güzel ve aydınlık bir görünüme kavuşturmak için biraz sonra tarifini vereceğimiz maskeleri yapabiliriz.

Meyvelerle Cilt Bakımı

  • Portakal maskesi: Taze sıkılmış portakal suyu içmeyi seviyorsanız ancak posaları kaldı diye üzülüyorsanız, üzülmeyin. Ardında kalan posayı ister balla, yulaf ezmesi ile ya da yoğurtla karıştırın, isterseniz de sade olarak cildinize sürün.

 

  • Salatalık maskesi: Bir adet salatalığı ezin ve az miktarda yoğurt ile karıştırın. Cildinize uygulayın. Kesinlikle evinizde rahatça uygulayabileceğiniz çok etkili bir maske.

 

  • Nane maskesi: Bir salatalığı ezin ve bunun üzerine taze su ekleyerek biraz ısıtın. Ilıyan karışıma taze nane yaprakları katın ve ısıtmaya devam edin. Ardından maskenizi soğumaya bırakın. Yüzünüze sürdüğünüz bu maskeyi 15 dakika beklettikten sonra yıkayın.

sivilcelere bal çilek

  • Çilek maskesi: 5 6 tane büyük çileği çatal yardımıyla püre haline getirin. Buna iki yemek kaşığı bal ekleyin. Karışımı 15 dakika yüzünüzde bekletmek suretiyle, cildinize sürün.

 

  • Bitkisel çay maskesi: bitki çayı içmeyi seviyorsanız, kalan posası çok işinize yarayacak. Papatya çayı, cildinizi besler; nane çayı ise canlandırır. Kısacası hepsinin bir faydası vardır. Siz sadece çayınızı demleyin. Yüzünüze yetecek kadar bıraktığınız çayınız soğusun. Bunu daha sonra cildinize uygulayın.

 

  • Sivilceli ciltler için özel bir maske: Bir miktar sütü genişçe bir kapta kaynatın.  Büyükçe birkaç ıspanak yaprağını ise kaynar süte daldırın. Çok az beklettiğiniz yaprakları, sıcakken yüzünüze ve boynunuza yerleştirin. Üstünü temiz bir tülbent ya da ince bir kumaşla örtüp bekletin. Daha sonra yüzünüzü temizleyin.

 

Tüm bunları uyguladıktan sonra, değişimin farkına çok daha iyi varacağınızdan emin olabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?