http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Cildi Beyazlatan Doğal Maske Tarifleri

Cildi Beyazlatan Doğal Maske Tarifleri

Duru ve beyaz bir tene sahip olmak istiyorsanız bunu doğal cilt maskeleri ile sağlayabilirsiniz. Renk açıcı kozmetik ürünler de bu açıdan işe yarar fakat birçok kimyasal madde içerdikleri için herkes tarafından tercih edilmezler. Doğal cilt bakım yöntemlerini tercih eden kadınlar arasındaysanız cildinizi aşağıdaki renk açıcı maske tariflerini uygulayarak açabilirsiniz.

Cilt beyazlatmak için maske tarifleri

Süt – bal – limon maskesi:

Bu maskeyi haftada 2 – 3 kere uygularsanız cildiniz yumuşar, ten renginiz açılır ve cilt lekeleri de azalır. Maskenin hazırlanması çok basit, malzemeleri de mutfaklarda hemen her zaman bulunan malzemeler.

1’er tatlı kaşığı süt, bal ve limonu temiz bir cam kasenin içinde karıştırın ve elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın. 20 dakika veya yarım saat sonra yüzünüzü yıkayarak maskeyi çıkarın.

Limon suyu ve yulaf maskesi:

2 yemek kaşığı pişmiş yulafı iyice ezin ve üstüne 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Karışımı yüzünüze sürüp 20 – 25 dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. Bu cilt beyazlatan maske ciltteki fazla yağın giderilmesini de sağlar.

Pirinç maskesi:

Pirinç unu ve sütle hazırlanan bu maske cildi beyazlatmanın yanı sıra onarıcı etki de yapar. Maskeyi hazırlamak için 1 avuç pirinç ununu bir kaseye koyun ve üstüne yavaş yavaş, bir yandan da karıştırarak 1 çay bardağı süt ekleyin. Malzemeler iyice karıştıktan sonra maskeyi bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün. 20 – 30 dakika sonra yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırabilirsiniz.

Domates maskesi:

Domates maskesinden en iyi sonucu almak için maskeyi 2 ay boyunca gün aşırı uygulamanız gerekiyor. Hazırlanışı oldukça basit; orta boy 1 domatesi yıkayın ve suyunu çıkarın. Sonra domates suyuna ortaya macun kıvamında bir maske çıkmasını sağlayacak miktarda has buğday unu ekleyin. Maskeyi yüzünüze sürerken göz ve dudak kısımlarına çok yaklaştırmayın. Kuruması için 5 – 10 dakika bekleyin, sonra da yıkayarak çıkarın.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?