http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Çatlaklar İçin Krem Tarifi

Çatlaklar İçin Krem Tarifi

Ani kilo değişiklikleri ile cildin belli bölgelerinin basınca uğraması sonucu cilt üzerinde çatlaklar meydana gelebilmektedir. Özellikle diyet yapan ve bunun sonucunda sürekli kilo değişimi yaşayan bayanlar ile hamile olan bayanların hamileliğe bağlı olarak vücutlarında meydana gelen ani değişim, vücut çatlaklarına sebebiyet vermektedir. Çatlaklar daha çok göğüs, karın, kalça ve baldırlarda kendini göstermektedir.

Cilt çatlakları inatçıdır. Cilt üzerinde meydana gelen çatlakların giderilmesi son derece zor olmakla beraber, çatlakların oluşmasını önlemek açısından bol su içilmeli ve ani kilo alıp vermemeye dikkat etmelisiniz. Özellikle hamile bayanlar, hamilelik dönemleri boyunca kilolarını doktorlarının önerdiği sınırlar dahilinde tutmaya özen göstermelidirler. Çatlakların oluşumunu önlemek için kişi, beslenmesine de dikkat ederek vitamin ve protein ağırlıklı beslenmelidir. Zira proteinler vücut hücrelerinin yenilenmesinde önemli rol oynarlar.

Çatlaklar İçin Krem Tarifi

Cilt çatlakları sonrası için ise, çatlaklar için krem tarifi uygulanabilir. Bunun için çeşitli yağların karışımından faydalanmak mümkündür.  1 yemek kaşığı fındık yağı ile 1 yemek kaşığı portakal yağı karışımı ve 2 yemek kaşığı kayısı yağı ile 2 yemek kaşığı badem yağının hepsini tek kapta karıştırın. Dört farklı yağın karışımından meydana gelen bu tarifi, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa çatlamaya müsait olan bölgelere veya çatlamak üzere olan bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca farklı bir tarif olarak ise, bir çay bardağı portakal yağı ile beraber yine bir çay bardağı kekik yağını karıştın. Daha sonra ise bu karışıma ek olarak bir tatlı kaşığı yasemin yağı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak ise yarım çay bardağı badem yağı ve çeyrek limonun suyunu da karışıma eklenerek karıştırma işlemini sürdürün. Tüm bu malzemeleri yaklaşık 1 dakika kadar karıştırdıktan sonra, günde bir kere vücudunuza uygulamanız faydanıza olacaktır.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?