http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Botoks Etkili Maske

Botoks Etkili Maske

Güneş ışınları, yanlış ürün kullanımı, az nemlendirme ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı cildimiz canlılığını kaybetmekte, kurumakta ve kırışıklıklarla dolmaktadır. Cildimizi düzenli olarak temizleyemiyorsak, bol su içmiyorsak ve sağlıklı bir hayatımız yoksa; tenimizin ışıl ışıl olması da maalesef bir hayal olarak kalmaktadır.

 

Ancak biz cildimizin yeniden parlamasını ve sağlığına kavuşmasını istiyorsak o zaman bunu gerçekleştirmek oldukça kolay. Önereceğimiz birkaç botoks etkili maske  yöntemiyle hem sağlıklı hem de gergin bir cilde sahip olabilmeniz mümkün olabilecektir.

Botoks etkili maske

İlk önereceğimiz yöntemin temelinde domates ve zeytinyağı vardır. Tamamen doğal bir yöntem olması sebebiyle de kesinlikle hiçbir yan etkisi olmadığını da söyleyebiliriz. Maske tarifi için ilk önce 1 adet domatesin kabuklarını soyup rendelemeniz gerekmektedir. Domatesleri iyi bir şekilde ezdikten sonra ise üzerine zeytinyağını dökün ve ezilmiş domatesler ile beraber 5 – 10 saniye karıştırın. Daha sonrasında ise bu karışımı maske olarak yüzünüze sürün. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra, yüzünüzü ılık su ile yıkamanız gerekmektedir. Yapımı gayet basit olan botoks etkili bu karışımının kullanımını abartmamakta fayda var. Domates ve zeytinyağı karışımlı bu maskeyi 15 günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Yine pratik bir yöntem olarak yumurta akı ve şeker karışımını kullanarak da botoks etkisi yaratan maske yapılabilmektedir. Bunun için ise, 1 tatlı kaşığı şeker ve 1 adet yumurtanın akını karıştırıp yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Bu maskeyi ise yaklaşık olarak 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra; son aşamada maske artık yüzünüzde kurumuş olacaktır ve hafif bir nemlendirici yardımıyla gerilen teninizi nemlendirerek işlemlerinizi halletmiş olursunuz.

 

Bu tarz doğal maske yöntemleri ile yapacağınız cilt maskelerinin, her zaman için piyasada satılan kimyasal ürünlere göre daha sağlıklı olduğunu belirtmemizde fayda var.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?