http://ciltbakimin.com/wp-content/themes/CrafterV2
Anasayfa Ok Ok Bir Haftada Kilo verdiren Diyetler

Bir Haftada Kilo verdiren Diyetler

Çağımızın en büyük hastalığı hiç şüphesiz ki obezitedir. İnsanlarda sürekli olarak fazla kilo ile savaşı görebilirsiniz. Çoğu insan diyetisyene giderek bilinçli bir şekilde kilo verme yöntemlerini tercih ederken büyük bir çoğunluğumuz da internette dolaşan, kulaktan dolma diyet listelerini kendimize referans alıp, o listelerde ki beslenme şekli ile kilo vermeye çalışıyoruz.

haftalık diyetler

Kilo verme hiçte öyle sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. Yeter ki insan sabırlı olsun ve doktorunun vermiş olduğu listeyi harfiyen uygulasın. Unutmayın ki doktorlar asla sizi aç bırakacak listelere yönelmezler. Birde nette dolanan listelere göz atalım.

1 Haftada 10 kilo verdiren diyet listesi, 1 haftada 5 kilo ver, ayda 20 kilo ver vs gibi diyet listeleri nette sürekli olarak elden ele dolanır ve birçoğumuzda bu diyetleri yapmaktan geri kalmayız.

Bir haftada kilo verdiren diyetler sizce ne kadar sağlıklı olabilir. Kesinlikle hiçbir sağlık bağlantısı yoktur. Bir insanın kısa zamanda verdiği kilo sadece kas dokusundan ve vücudun su dengesinin azalmasından kaynaklı kilo vermedir. Bu tarz kilolar asla yağ dokusunu etkilemez. Çok hızlı gidilen bu tarz kilo verme yöntemlerinde aynı hızla da önce kilo verme durur ve sonrasında da yemeye başladığınız an kilolar fazlasıyla geri döner. Bu tarz durumları yaşamak istemiyorsak yapmamız gereken 1 haftada kilo verdiren şok diyetlerden uzak durmaktır.

En sağlıklı diyet uzun vadede ve sadece yağ dokusunun erimesine imkan sağlayan, kas ve su dokusuna zarar vermeyen diyetlerdir.

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?